Українські медики б'ють на сполох через смертельну інфекційну хворобу - лептоспіроз, який поклав на лікарняні ліжка вже 8 чоловік, та навіть є летальні випадки.

Про це повідомляє "112 Україна" з посиланням на представника МОЗ Сергія Чумака.

За словами спеціаліста, жертвою лептоспірозу виявився 40-річний киянин, який не звернувся до лікарів вчасно. Він спочатку намагався лікуватися самостійно вдома, та згодом йому стало зле. Його у критичному стані доставили до реанімації, але було вже запізно.Серед основних ознак, які проявляються після інфікування – це гарячка (часто хворобу називають японською, щурячою чи семиденною гарячкою), нежить, згодом уражаються нирки та печінка, також сильно страждає серцево-судинна система.

Людина може заразитися як від контакту з іншими людьми, так і від домашніх тварин. Так, наприклад, у природі переносниками лептоспірів можуть бути лисиці чи гризуни. Дуже часто лептоспірозом можна заразитися, купаючись у водоймах, особливо якщо на тілі є якісь рани.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Леся Нікітюк блиснула принадами в Туреччині: справжня фараонша

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Леся Нікітюк готова стати конкуренткою Олі Поляковій: "Мене кинув Андрій, Саша, Петя та Юрій"

Показати ще


Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб. Летальність від лептоспірозу сягає 30-35%.

За перших ознак слід негайно звернутися до лікарів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на Миколаївщині у водоймах виявили смертельну інфекцію – холеру. Людей просять утриматися від купання, щоб не заразитися.