У Вальпургієвої ночі безліч назв у різних культурах. Слов'яни, приміром, говорили не інакше, як "Ніч відьом", або "Відьмине багаття".

Це традиційне свято весни і родючості, з 30 квітня на 1 травня в багатьох європейських країнах, з яким пов'язано багато прикмет та забобонів. Мусульмани сьогодні відзначають Лейлят-аль-Кадр – ніч вершіння долі, коли загадують бажання, звертаючись до Вищих Сил.

Містика і ритуали

Вважалося, що 30 квітня всі знання, які ви отримаєте, можуть знадобитися у майбутньому і навіть допомогти здійснити бажання.  Тому наші предки особливо уважно ставилися до снів в цю ніч - вони вважалися віщими. Також, згідно з легендами, саме в цю ніч збираються на шабаш відьми.

Межа між світами, як запевняли древні, сьогодні вкрай тонка. Відьми сідали на мітли і летіли на вершину високої гори, де проводили час в диких бенкетах, танцях і розпусті. Щоб уберегтися від нечисті, селяни робили спеціальні обряди - спалювали опудало відьми і обходили вночі село з факелами, палили багаття, вогонь яких повинен був відігнати зло від людського житла.

Популярні новини зараз

Ані Лорак різко змінилася, тепер вона блондинка і схожа на дівчинку-підлітка: "Бойфренд не впізнає"

Колишня екскапітана Динамо Морозюка знайшла втіху в обіймах молодої красуні: "Довше за життя"

Українки оцінили Холостячку Мішину, чи варто дюжині чоловіків боротися за неї: "Фальшива, Снігова королева"

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Показати ще

Що не можна робити у Вальпургієву ніч?

Приносити в будинок бузок, особливо, де є хвора людина. Вважається, що бузок паморочить хворого запахом і кличе в інший світ.

Обережності потрібно дотримуватися в словах і вчинках. Вважається, що поминання нечисті, лайливі слова, активна жестикуляція, дратівливість і агресія також роблять людину іграшкою в руках злих сил.

Не можна одягати в цю ніч вбрання, яке було на вас під час якого-небудь конфлікту або події. Вважається, що такий одяг зберігає негативну енергію, що залучає духів. Також варто забути про  чорний колір.

Дивіться: Вальпургієва ніч (історії, прикмети, ворожіння)

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі найкращі способи захисту від нечистої сили у Вальпургієву ніч.