Українські депутати, представники Мінфіну, бізнес-асоціації та активісти ГО "Авто євро сила" зустрілися в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики. В ході цієї зустрічі вони обговорили проблему нерозмитнених авто. Про це повідомляє "Економічна правда".

Напередодні глава податкового комітету Ніна Южаніна передала активістам діючий молдавський закон, який допоміг цій країні вирішити проблему авто з іноземною реєстрацією. Вони повинні були з ним ознайомитися, напрацювати свої пропозиції та представити їх на обговорення депутатського корпусу.

Однак на зустрічі в середу активісти попросили надати їм фінальний варіант законопроекту, який можна прийняти в Україні, оскільки отримані результати неможливо пристосувати до українських реалій через певні розбіжності.

Повністю використовувати досвід Молдови не вдасться, оскільки в Україні відсутній техогляд. Втім, в угоді про асоціацію прописано, що його необхідно обов'язково ввести до 2020 року.

Це може вирішити багато проблем, тому що після введення техогляду можна буде відмовитися від директив ЄС про дотримання екологічного стандарту "Євро-5".

Популярні новини зараз

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Аліна Гросу проміняла Романа Полянського на 71-річного Михайла Поплавського: "Я в шоці"

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще

При цьому, розуміючи масштаб проблеми, влада готова піти на певні поступки в питанні екологічних норм і провести одноразову акцію, яка буде стосуватися вже ввезених до України авто.

Присутній на зустрічі директор виконавчої дирекції Федерації роботодавців України Сергій Петренко заявив, що ФРУ категорично проти запровадження будь-яких пільг для авто зі стандартами нижче "Євро-5".

Таку ж позицію висловила координатор автомобільного комітету Європейської бізнес-асоціації Олена Бучко.

Остаточного варіанту вирішення проблеми ще не існує. На зустрічі напрацьовувалися пропозиції для обговорення. Одна із таких виникла у голови парламентського комітету під час заходу.

Южаніна запропонувала давати знижку 70% на акциз тільки тим особам, які можуть надати довідку про отримання на території України доходу, з якого сплачено податки в розмірі хоча б 2-4 тис. євро.

Южаніна також повідомила, що крім першої частини "молдавського законопроекту", яка надана активістам та ще буде опрацьовуватись, існує друга, незмінна.

Представники АЕС найближчим часом повинні отримати обидві частини законопроекту для ознайомлення. На це активісти попросили два тижні.

Тому переговори з цього питання, швидше за все, продовжаться через два тижні.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", влада вигадала "компроміс" щодо "євроблях".