24 серпня Україна відзначатиме День Незалежності. Як ставляться до цього важливого свята мешканці з різних регіонів, дізнавалися фахівці Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка, центру "Соціального моніторингу".

Що думають українці про День Незалежності?

Як виявилося, більшість одеситів і львів'ян розуміють День Незалежності як незалежність від інших держав, а харків'яни - як данина традиції, коли країни світу традиційно святкують такі дні, повідомляє "Укрінформ".

Мешканцям різних міст ставили єдине питання: як вони розуміють святкування Дня Незалежності України.

Популярні новини зараз

Синоптики попередили українців про безжальну зиму, перепади майже в 40 градусів: свіжий прогноз

Укрзалізниця влаштувала пасажирам ігри на виживання: "Аби не здохнути на цьому галицькому Титаніку"

Головне за ніч: бонус по субсидіям, "посадка" Порошенка, штрафи для пішоходів та в'язниця за порожній шлунок

Пасажирка влаштувала у вагоні метро спекотний денс: обскакала Яму і Кухар, епічне відео танців

Показати ще

Приміром, у Львові 39% респондентів розуміють це свято як незалежність від будь-якої іншої держави, 17% вважають, що він символізує незалежність від Росії, ще 17% зазначили, що це традиційне свято, 9% - розуміють цей день як незалежність від інших республік СРСР, 16% - як незалежність від СРСР.

В той час як 40% одеситів розуміють свято як незалежність від будь-якої іншої держави, 32% - вважають День Незалежності даниною традиції, по 8% розуміють його як незалежність від СРСР і від Росії, 5% - не відповіли.

У Харкові найбільша кількість опитаних, а саме 39%, розуміють День Незалежності як данина традиції, 31% - як незалежність від інших держав, 7% - незалежність від інших республік Радянського Союзу, 6% - незалежність від СРСР, 4% - від Росії, 14% - не відповіли.

Запитували українців і про їх культурну, національну ідентичність – у Львові 59% опитаних вважають себе в першу чергу громадянин України, 26% - жителями Львова, 8% - європейцем, 6% - громадянином світу, 1% - громадянином колишнього СРСР і 1% - не відповіли.

У Харкові більшість респондентів вважають себе в першу чергу харків'янами, 39% - громадянами України, 6% - громадянами колишнього СРСР і по 4% - європейцями і громадянами світу.

В Одесі також більшість опитаних вважають себе жителями Одеси, 38% - громадянами України, 9% - громадянами колишнього СРСР, 6% - громадянами світу, 3% - європейцями, які не відповіли 1% респондентів.

Вибірка опитування склала 800 респондентів в Харкові з похибкою 4,5%, 600 респондентів в Одесі і Львові з похибкою 5,2%. Опитування проводилося серед населення старше 18 років.

Дивіться: Армія готує парад до Дня Незалежності

Нагадаємо, українські військові вже розпочали активну підготовку до урочистого параду з нагоди Дня Незалежності у Києві 24 серпня.

Як повідомляв Знай.ua, до Дня Незалежності України 24 серпня у Львові пройде святковий концерт, родзинкою програми стане легендарний український гурт The Hardkiss

Також Знай.ua писав, на параді до Дня Незалежності України покажуть новий транспортний літак Ан-178.