Травневі свята не за горами, а з ними – і сезон пікніків, який через неуважність може обернутися негативними наслідками. Найбільша небезпека, котра чатує на українців на природі, це кліщі.

Після помітного потепління їх кількість значно збільшиться, тому потрібно знати як себе убезпечити, та як діяти після укусу.

Що робити, якщо вас укусив кліщ?

Кліщ переносить небезпечні інфекції - енцефаліт і бореліоз. У природі є і так звані чисті кліщі, які не переносять ніяких хвороб, однак без участі фахівців і лабораторії не можна визначити, який саме вас укусив.

Якщо не змогли вберегтися, треба одразу видалити кліща з поверхні шкіри. Звісно, краще це робити у медпункті, але якщо найближча лікарня далеко, доведеться впоратися самостійно.

Популярні новини зараз

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

Не забувайте: на шкірі він може перебувати від 30 хвилин до 1,5 годин, саме за цей час його можна виявити і акуратно зняти, в жодному разі не можна виривати, тільки акуратно викручувати.

Чим можна видалити кліща?

Спеціальним пінцетом, який схожий на двозубу вилку. Треба затиснути між двома зубами, а потім акуратно викручувати. Можна також використовувати звичайний пінцет або хірургічний затискач. Якщо такого при собі немає, видаліть пальцями. Хоча цей спосіб вважається менш безпечним, але якщо виходу немає, то обирати не доводиться.

Необхідно захопити кліща пінцетом або обгорнутими чистою марлею пальцями як можна ближче до місця укусу. Тримаючи строго перпендикулярно поверхні укусу, повернути тіло кліща навколо осі і витягти зі шкіри.

Якщо ви видаляєте його за допомогою нитки, то зав'язуйте вузол (петлю) близько до хоботка кліща, а виймайте його, повільно розгойдуючи і підтягуючи вгору.

Обов'язково продезінфікуйте місце укусу. Для цього підійде 5% йод, спирт (розчин не менше 70%), зеленка, розчин перекису водню. Після того, як видаліть кліща, необхідно вимити руки з милом.

Важливо! Під шкірою не повинно залишатися ні найменшої частинки кліща. Після укусу слід звернутися до лікаря.

Дивіться: 10 фактів про кліщів, які врятують вам життя

Як повідомляв портал "Знай.ua", фахівці розповіли, скільки жінці потрібно косметики, аби виглядати природньо.