Негода останніми днями спровокувала справжній транспортний колапс практично на всіх дорогах в Україні. Експерти вирішили дати кілька порад водіям, які виїжджають на засніжені дороги.

Чим небезпечний сніг?

По перше, сніг, що у повітрі, заважає нормально бачити дорогу водієві. А якщо він уже встелив дорогу, то заважає колесам нормально котитися, причому провідним не дає відштовхуватися від дороги, а керованим колесам — змінювати напрямок руху.

Снігова каша на дорозі небезпечна тим, що під нею часто ховається лід. Тоді потрібно використовувати ті ж прийоми їзди, що і при ожеледі.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Юрій Нікітін вперше розповів про здоров'я Андрія Данилка: "У нього серйозні проблеми"

Свинина зустріне великодні свята різким подорожчанням: скільки доведеться віддати за шашлик

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

  • У цьому випадку важливо кожному водієві рухатися плавно. Гальмування, повороти і т. д. – усе це без різких рухів.
  • Рухатися на снігу (неважливо, щойно він випав, чи вже втромбований) слід їхати, що називається "на одному газу", тобто дотримуватися однієї швидкості. Зміна темпу може призвести до буксування.
  • Слід ретельніше підходити до вибору передач, особливо, якщо сніг глибокий (понад 15 см). Надмірний запас тяги (крутного моменту) на колесах не потрібен, але і внатяжку (на гранично низьких для обраної швидкості оборотах двигуна) по снігу їхати теж годиться.
  • Щодо їзди при автоматичній коробці передач. Тут потрібно або орієнтуватися по тахометру, утримуючи обороти порядку 2000-2500 об./хв., або перейти в ручний режим коробки, щоб простіше було контролювати обороти.

  • Рушати на снігу потрібно також акуратно, як і на льоду, можливо, з другої передачі — щоб автомобіль не забуксував на місці і не "зарився". Якщо це сталося, негайно припиняйте буксування, щоб під колесами не утворилися лунки. Плавно рушаючи (не обов'язково відпускаючи зчеплення до кінця), розгойдайте автомобіль взад-вперед, поперемінно включаючи то першу, то задню передачу, і накатавши таким чином чисту доріжку (колію), довжиною не менше 30 - 40 см, пробуйте розігнатися по ній і виїхати вперед або назад.

Якщо на дорозі є не дуже глибокі перемети, їх проїхати можна, добре розігнавшись. На сніг варто заїжджати обома колесами, інакше автівку може занести.

Якщо у дорозі вас застав снігопад, пам’ятайте, що їхати слід з увімкненим ближнім світлом, або протитуманними фарами.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в мережі показали, як Київ пережив негоду та у якому стані столичні дороги та двори.