Зовсім нещодавно керівника Центру звільнення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимира Рубана було затримано на контрольному пункті в'їзду і виїзду на Донбасі з цілим арсеналом зброї. 

Про це повідомляє "Сьогодні".

Вже 9 березня  суд виніс рішення про арешт Рубана на два місяці без права внесення застави.

Проте мало хто знає хто такий Володимир Володимирович Рубан насправді.

До 1989 року Рубан носив прізвище Гарбузюк. За освітою – льотчик-інженер (командно-тактична винищувальна авіація, спецкурс авіаційної розвідки. Л-39, МіГ-21. У 1991 році пройшов річний курс навчання в ЦПЛС РА, МіГ-25 РБ. Служив на льотно-командних посадах в різних частинах і з'єднаннях, експлуатуючи ряд літаків, в тому числі МіГ-21 і МіГ-25. Проходив навчання з тактики, стратегії управління військами, аналітичної та розвідувальної роботи. Звільнений у запас 8 липня 1991 року в званні старшого лейтенанта.

Вже у травні 2014 року з'явився в інформаційному просторі як парламентер з бойовиками на Донбасі, вже нібито у званні генерал-майора запасу. Сам він розповів, що до такої специфічної діяльності прийшов зовсім випадково. 

"Я займаюся звільненням заручників з 2 травня, коли в полон потрапив член нашої громадської організації, сотник 28-й сотні, радник секретаря РНБОУ Микола Якубович. Він родом з Макіївки, колишній офіцер міліції, був одним з активістів донецького Майдану. Його брали 12 озброєних людей. Він хлопець міцний, чинив опір. Під час захоплення йому прострелили ногу з ТТ, він втратив свідомість і його скрутили.

Коли я зрозумів, що нікого з влади не цікавить його доля, зумів вийти на викрадачів, переславши смс на телефон Миколи, і повідомив, що готовий обговорювати умови його звільнення. Ми повинні були витягнути нашого товариша" – з інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Крім того він виконував функцію посередника між польовими командирами так званих "ДНР" і "ЛНР" і українською владою. У липні 2014 створив Центр звільнення полонених в Дніпропетровську.

У березні 2015 року став лауреатом премії "За мужність і патріотизм" загальнонаціональної програми "Людина року".

Разом з тим його неодноразово звинувачували у глибокій симпатії до проросійских бойовиків на Донбасі.

Наприклад, в інтерв'ю російському каналу Рубан заявив, що українці нібито заздрять жителям окупованих бойовиками територій Донбасу.

У січні 2016 року Служба безпеки України заявила, що Рубан не уповноважений вести переговори про звільнення українців.

"Останнім часом якийсь громадянин Володимир Рубан поширює заяви, ніби він, як представник СБУ, проводив якісь переговори щодо можливого звільнення громадян України в Мінську і начебто обговорював там ймовірність їх обміну на російських військовослужбовців. СБУ офіційно заявляє, що Рубану не надавалися ніякі доручення чи повноваження вести будь-які переговори про звільнення громадян України", – заявили в СБУ.

Крім того у спецслужбі вже тоді зазначили, що Рубан без жодної правової підстави називає себе "генерал-майором".

"Довгий час він безпідставно називає себе "генерал-майором" спецслужби, за його словами, так його представляють і окремі ЗМІ. Це також не відповідає дійсності", – зазначалося в заяві.

У лютому 2016 року СБУ заборонила Володимиру Рубану відвідувати окуповані території. Причиною стало порушення так званим генералом порядку перетину лінії зіткнення з окупованими територіями.

Рубан назвав скасування дозволу "маленькою помстою СБУ" і став стверджувати, що через дії спецслужби зірвали обмін полоненими. Радник голови  СБУ Юрій Тандит заявив, що Рубан не міг провести обмін полоненими, про готовність до якого він заявляв.

"Російські спецслужби намагаються посадити нас за стіл переговорів безпосередньо з терористами. Ніяких обмінів Рубан не міг провести. Останнім часом, коли на запрошення української делегації, нам активно стали допомагати міжнародні представники, ми побачили кілька провокацій, які були організовані, в тому числі використовуючи наших громадян. І, в тому числі, на жаль, Надю Савченко".

Відзначимо, Рубан сам повідомляв, що організовував зустрічі Надії Савченко з лідерами бойовиків Захарченком та Плотницьким.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Надія Савченко оконфузилась в суді у справі Рубана.