До 100-річчя Української Революції у Вінниці урочисто відкрили пам’ятник українському державному і військовому діячу Симону Петлюрі.

За інформацією місцевого видання "Моя Вінниця", це перший у країні повнорозмірний пам’ятник видатному українцю.

Він виготовлений у натуральну величину з бронзи, на відміну від київського, де тільки бюст. Авторами є родина вінницьких скульпторів: Володимир Оврах і його сини – Роман та Андрій Оврахи. Основою ідеї формату пам’ятника стала відома фотографія, зроблена у 1919 році у Кам’янці-Подільському.

Бронзовий Симон Петлюра сидить на лавці, тримаючи в руках карту України, де виділені Вінниця як тимчасова столиця УНР та Київ. Мапа карта стала художнім доповненням історичного образу.

Популярні новини зараз
Вселенська батьківська субота 3 червня: чому перед Трійцею не можна навіть мити посуд, інші правила дня "Все розгромив": ексчиновниця Клітіна поділилася вигаданими жахами про безчинства українських військових Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші
Показати ще

Видання також повідомило, що цей пам’ятник буде частиною майбутнього історичного комплексу – Музею Тимчасової Столиці, де презентуватимуть життя міста у ті часи, демонструватимуть ретроспективу доби визвольної боротьби 1917-1921 рр.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про успіхи та невдачі головного отамана військ УНР.