Всесвітній день археолога щорічно відзначається 15 серпня. Це свято приурочене всім працівникам, які хоча б якось пов'язані з археологічною діяльністю. Таке свято з'явилося в нашій країні в 2008 році, коли Президент України підписав указ № 694/2008 від 6.08.2008. І у Всесвітній день археолога ми б хотіли розповісти вам найцікавіше про свято.

Всесвітній день археолога 2017: історія свята

Існує кілька легенд про те, як з'явився день археолога і чому він відзначається саме 15 серпня. Перша говорить, що під час вишукувань у Новгороді, археологи вирішили заснувати свято в свою честь. Так їх керівнику була запропонована дата в честь дня народження коня Олександра Македонського, Буцефала. Пропозицію було прийнято. Свято залишився, а згодом привід був забутий.
А в другій версії, день археолога святкують на честь дня народження знаменитого дослідника трипільської культури Тетяни Пассек.

Археологи займаються дослідженням історії людства, завдяки предметам, залишеним різними культурами. Найчастіше, вони займаються розкопками.

Всесвітній день археолога 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Двері доведеться відкрити: українцям нагадали про масову повірку показників газових лічильників

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Арсен Мірзоян показав на кого схожа його маленька Ніна: "Як дві краплі"

Показати ще

День археолога щорічно відзначається 15 серпня, і у святкуванні беруть участь всі, хто хоч якось пов'язаний з цією професією. Серед них і самі археологи, і викладачі, і студенти, які незабаром стануть професіоналами. До свята завжди приєднуються друзі, родичі і всі близькі.
Саме святкування дня археолога часто передбачає початок різних розкопок. Традиційно напередодні цього свята більшість археологів не відпочивають, а починають активну роботу. Крім цього проходять нагородження найкращих археологів країни, в телевізорі можна побачити величезну кількість документальних програм про професію. Дуже часто, в музеях відкриваються нові виставки і виставляють тільки знайдені експонати. Так само, в день археолога проходить безліч різних зустрічей, де обговорюються головні проблеми археології і шукають пошуки їх вирішення. Нагадаємо, що всесвітній день археології відзначається щорічно 15 серпня.