З перших хвилин свого життя саме вони найбільш беззахисні. Лікарі вже давно визнали передчасно народжених діток однією зі складних категорій своєї робочої практики.

Маленькі пацієнти щодня виборюють шанс залишитися на цьому світі, але слабкість органів дається взнаки, все важче адаптуватися в агресивному для них середовищі. Врятувати їх здатне сучасне медичне обладнання, але й це на превеликий жаль не гарантує позбавлення ризику патологій головного мозку, уражень центральної нервової системи та хронічних захворювань.

Найчастіше малюки важать не більше 500-900 грамів, у них діагностують розлади дихання, тому фахівці змушені підключати апарати штучної вентиляції легенів. Щонайменше 22 тисяч передчасно народжених щороку втрачають дорогоцінні хвилини, які для них та батьків – на вагу золота.

Саме тому 16 партнерських центрів "Колиски надії" Фонду Віктора Пінчука взяли участь у конкурсі за пілотним проектом на придбання дихальних реаніматорів новонароджених NeoPuffTMRD-900 у пологові будинки.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Прилад використається для нормалізації тиску та підігрівається спеціальною кисневою сумішшю – саме таку методику успішно адаптували у Європі та США, але в нашій країні вона запроваджена всього на кількох стаціонарах. Це реальний шанс зробити все можливе від самого початку появи на світ малюків і до їх остаточної реабілітації.

Створять подібні ресурси на базі клінік у Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Києві, Кропивницькому, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому (2 апарати), Черкасах та Чернігові.

Долучитися до допомоги передчасно народженим маленьким українцям всі небайдужі можуть за цим посиланням: http://bdayvyklyk.org/

Дивіться: як допомогти передчасно народженим

Як повідомляв портал "Знай.ua", стали відомі наслідки медичної реформи для лікарів та пацієнтів.