Пацієнт і лікар самі повинні будуть погоджувати необхідність візиту медика додому. Про це на брифінгу щодо кампанії по вибору лікаря сказала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Укрінформ.

"Зараз ходять чутки, що лікарі не будуть приїжджати на виклики. Це неправда. Що буде відбуватися: пацієнт дзвонить в свою амбулаторію, або до лікаря; лікар буде спілкуватися з ним по телефону, і вони будуть вирішувати чи лікар приїде до пацієнта, чи пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів, це тепер буде вирішуватися між пацієнтом і лікарем", - сказала Супрун.

За її словами, у випадку, якщо пацієнт не уклав декларації з лікарем, він все одно має право на допомогу, у тому числі при невідкладних станах. Також безкоштовною для всіх залишається екстрена медична допомога.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк уточнив, що перехідний період, під час якого потрібно визначитися з лікарем, триватиме протягом 2018-2019 років, і законодавством передбачено, що пацієнт, навіть не уклавши декларацію, може звертатися на первинну ланку за консультаціями та допомогою.

Популярні новини зараз
По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн" "Дніпру та Вінниці - приготуватися": астролог озвучила тривожний прогноз для України на кінець травня Ексучасниця Віагри Надія Мейхер сховалася у Німеччині, а її чоловік заробляє криваві гроші у Росії
Показати ще

"Але ми закликаємо людей не зловживати цими роками, і рано чи пізно, коли ви будете готові визначитися, то визначайтеся, так як мати власного лікаря набагато краще, ніж ходити на разові консультації", - підкреслив заступник міністра.

Далі Супрун зазначила, що підписати декларацію можна в будь-який час. Вибрати медичний заклад, який вже має можливість укладати декларації в електронному вигляді, можна або на карті медичних установ на сайті eHealth, або звернувшись в той заклад, на якому є відмітка "Тут можна обрати свого лікаря".

Уляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, яким буде медичне обслуговування в українських селах. У квітні стартувала нова медична реформа, яка має на меті повністю змінити сферу охорони здоров'я в Україні. На реформування системи у селі влада витратить більше мільярда гривень. Що зміниться для сільських жителів та до чого слід бути готовими вже сьогодні.