Народження дитини – радісна подія, але молодій мамі доводиться оббігати десятки інстанцій, аби оформити свідоцтво, а потім – грошову державну допомогу.

Документи в пологовому

Ще кілька років тому іншого вибору не було. Але тепер все простіше. Свідоцтво вам можуть запропонувати просто у пологовому будинку: працівниця РАГСу сама приходить до породіль, якщо треба.

Головне – ви не платите за це ні копійки, тільки по бажанню можна витратитися приблизно на 30 гривень, аби заламінувати документ.

Оформлення онлайн

Раніше треба було записуватися до районного управління праці та соціального захисту, але коли призначать прийом, ніхто точно відповісти не міг. Тим паче, якщо не змогли прийти через форс-мажор: стаєте в чергу знову. При тому, що вдома чекає немовля, яке треба годувати мало не щогодини.

Зараз іти нікуди не треба. Існує відповідна електронна послуга, і оформити допомогу при народженні дитини можна просто з дому – онлайн. Для цього зайдіть на на сайт Кабміну – www.kmu.gov.ua, оберіть розділ "Послуги", в ньому– підрозділ – "Електронні послуги". У соціальному захисті три опції - допомога при народженні дитини, житлові субсидії та дані про зарплату.

Популярні новини зараз

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

Документи для новонародженого

Обирайте допомогу при народженні, і далі – "Подати заяву онлайн". Після цього знову відкриваються дві опції – увійти за електронним цифровим підписом або за електронною поштою. Якщо входити з ЕЦП, то допомога буде оформлена оперативніше, відповідно, і гроші прийдуть швидше.

Якщо ж тільки за електронною поштою, то доведеться все одно йти до соцзабезу та особисто підписувати документи.

Рекордно короткий час

Всього ці процедури займають від 10 до 20 хвилин. Усі документи – паспорти (ваш та чоловіка), ідентифікаційні коди та свідоцтво про народження дитини. Більше нічого не знадобиться: тільки ПІБ членів родини, паспортні дані, інформація про місце проживання.

Онлайн оформлення

Далі обирайте орган, який оформлюватиме допомогу (система сама запропонує – після того як буде введена адреса проживання та район), а потім – номер рахунку (картки) та реквізити банку. Система пропонує ще раз переглянути документи, щоб перевірити правильність зазначених даних.

Переваги нової системи

Відправляйте заповнену форму і автоматично на пошту прийде підтвердження. Перший "транш" нарахують одразу (10 320 гривень), решта суми надходитиме рівними частинами – по 860 гривень – протягом трьох років.

Дивіться: Призначення державної допомоги при народженні дитини в Україні в онлайн

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні запроваджують нову систему нарахування соціальних виплат.