Відгуляти випускний в Україні подекуди обходиться дорожче, аніж оплатити собі відпустку. Якщо не вірите, підрахуйте самі, а краще – порадьтеся із досвідченими батьками. Вбрання, святковий стіл, подарунки вчителям, школі та інші незрозумілі побори – все це у підсумку виливається в кругленьку суму.

Відкрите здирництво у школі

Подібну ситуацію на сторінці "Батьки SOS" у Facebook описала Оксана Талько. Вона разом з іншими батьками погодилася здавати кошти на ресторан. Але хто ж знав, скільки ще витрат чекає. Ви здивуєтеся, але цифри набігають серйозні, тим паче – як на українку із середньою (тобто низькою за мірками ЄС) зарплатою:

-на подарунок вчителю (500 грн з кожного учня)- я проти, в класі 20 учнів=10.000 грн.

- на квіти ( 500 грн з кожного учня) на останній дзвоник.

- на школу благодійний внесок-250 грн.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Стюардеса МАУ віддячила ввічливому пасажиру просто в салоні літака - чоловіки, беріть на замітку

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

- алкоголь для дітей в кафе з кожного 205 грн, це при тому що діти неповнолітні.

- подарунок школи 100 грн.

Оксана із цим категорично не погоджується. Ситуація стала ще більш неприємною, коли однокласники почали нагадувати її дитині про гроші, котрі мама здати не встигла. Потім навіть вдалися до шантажу:

"…якщо ми не здамо ці всі кошти, то кошти, які ми здали на кафе- перейдуть на цей баланс( вище 5 п.), і в кафе моїй дочці вони заборонять вхід. Як це таке можливо??? Яке діти мають право вимагати і шантажувати таку ж саму дитину, як і вони??? Прошу поради.. Розмова з батьками нижче.... При тому,що класний керівник теж в цій групі вайбера і за цим всім слідкує....", - звертається до батьків Талько.

Ось, до речі, фото переписки між батьками:

Викликайте копів: поради користувачів

Інші батьки обурені таким станом речей, радять Оксані та всім, як вона, не опускати рук і звертатися до поліції – нехай правоохоронці перевіряють "законність" таких методів:

"Викликайте наряд поліції прямо на випускний, де алкоголь для неповнолітніх, якщо так будуть ставити питання. По суті, сам заклад може відмовити у обслуговуванні з алкоголем, якщо пригрозити. На тему здирництва. Ситуація важка, бо починають травлю діти за підказкою батьків. Отже, не можна саркастично відповідати, а лише по суті, з тими ж погрозами і лише в рамках законодавства. Сума завелика і такі дорогі подарунки треба викорінювати. Подяка і подарунки практикуються в усьому світі, але є чітко встановлений ліміт на такі речі, і у людини має бути вибір. А Вас намагаються лишити без нього", - пишуть у коментарях.

Дивіться: як дорого обійдеться цього року випускний у школі?

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі найкращі варіанти суконь на випускний вечір у школі.