На українців чекає чергова хвиля комунальних скандалів, які пов’язані з новим законом про розрахунок за опалення та воду для мешканців багатоквартирних будинків.

Про це пише Politeka.

Згідно закону, який на днях підписав президент Петро Порошенко, розрахунок за опалення та воду проводитиметься за показаннями будинкових лічильників. Таким чином закон передбачає впровадження колективної відповідальності за користування компослугами.Крім того, за встановлення та обслуговування даних лічильників також заплатять споживачі з власних кишень.

Колишній міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко зазначив, що показання загально будинкових лічильників завжди будуть вищими, ніж у всіх квартирних разом взятих.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва "підтримала" Володимира Дантеса після нелегкого визнання: "Мізків там немає..."

Куряча домашня ковбаса швидкого приготування: простий рецепт з натуральних продуктів

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

Показати ще


"Буде купа протиріч, пов'язаних з тим, що у кого-то є квартирний лічильник, а у кого-то немає. Всередині будинків є маса неврегульованих питань. Наприклад, якщо нам почнуть виставляти рахунки за будинок, то я як житель маю право знати, що відбувається у сусіда в квартирі з радіаторами, чи порушував він схему теплопостачання будинку, як він підключений до стояка і багато іншого", - говорить експерт Олександр Сергієнко.

Що стосується квартирних приборів обліку, їх показники будуть враховувати, проте різницю між всіма ними та загальнобудинковими лічильниками розділять між мешканцями, таким чином люди все одно колективно заплатять за показаннями загальних лічильників.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українцям розповіли, якими повинні бути комунальні тарифи.