В Україні вже діє заборона на експорт необробленої деревини. Тепер народні депутати хочуть посилити відповідальність за контрабанду лісу. Так, Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект щодо збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів. Законопроект №5495 за основу підтримали 246 народних депутатів.

Цим документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс наступною нормою: "Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД) карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Те ж діяння, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища, карається позбавленням волі на строк від п'яти до 12 років з конфіскацією майна".

Законопроектом пропонується встановити обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів у розмірі 20 млн куб. м. Також планується посилити адміністративну відповідальність за незаконну вирубку лісу.

Як відомо, на початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він зробив це через три місяці після прийняття закону Верховною Радою. Мораторій вводиться строком на десять років. За деякими підрахунками, впровадження в Україні мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів у поєднанні з прийняттям заходів щодо розвитку деревообробної промисловості дозволить скоротити промислову вирубку лісу в Україні на 44,3%, а також збільшити ВВП України більш ніж на 100 млн доларів.

Рада може криміналізувати контрабанду лісу-кругляку

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що американська журналістка випадково викрила мільярдну контрабандну схему. Замовивши через американський інтернет-магазин шапочки для лазні, американська журналістка випадково викрила схему контрабанди ліків, до якої причетна Україна. Про це у себе на сторінці в соціальній мережі повідомила журналістка Меган Дей.