Українці дуже бурхливо відреагували на новину про те, що Міністерство охорони здоров'я має намір відмовитися від флюорографічних обстежень. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала флюорографію радянським пережитком, - пише Politeka.

У МОЗ стверджують, що флюорографія дозволяє виявити лише розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

Стверджується, що флюорографічні обстеження часто не проводять у людей, які найбільше ризикують захворіти — пацієнтів з незабезпечених і уразливих груп населення. Зокрема, це нібито є причиною того, що туберкульоз виявляють у вже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало.

Супрун запропонувала українцям скористатися досвідом інших країн та зробити акцент не на обстеженні, а на опитуваннях у сімейного лікаря.

Популярні новини зараз

Погода 21 вересня підготує Україну до заморозків: пуховик або нежить

Олександр Пікалов з "Квартал 95" розповів про "втечу" після народження сина: "Сів у автобус і поїхав"

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Показати ще

Українців така пропозиція МОЗ не на жарт розлютила. Про це свідчать коментарі в соціальних мережах.

«Все соромлюся запитати у Супрун. А аналіз калу можна буде здати по телефону?», «Вже зовсім з'їхали з глузду, не знають, що вже придумати. Ні б поліпшити якість медицини, так вигадують таке, що на голову не налазить», «А СНІД або рак вони теж через опитування будуть визначати? Маразм міцнішає», «Взагалі-то, крім туберкульозу на флюорографії можна визначити і інші захворювання легенів, у тому числі і онкологію. Яке може бути анкетування, якщо людина не пред'являє скарг, відчуває себе нормально, торішня ФГ в нормі, а в цьому році незрозуміле затемнення», — коментують українці.

«Вибачте за грубість, але як же набридли ці ідіоти. По знімку не побачать, а за описом зможуть визначити туберкульоз. Це 100% знищення народу. Вони будуть відправляти на компьютерну томографію, а гроші не у всіх є», «Далі – мор! Мільйонів п'ятнадцять потрібно для аграрної країни, а нас за 30. Мор їм потрібен!», — скаржаться люди.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що з переходом на нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги, з 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть надавати населенню чітко визначений перелік медичних послуг.

Олег Ляшко вимагає звільнення в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун