Ще буквально кілька днів і розпочнеться навчальний рік. Величезна кількість дітей підуть перший раз в школи і дитячі сади. Якщо про школярів все приблизно зрозуміло, і діти вже відносно дорослі, то ось з дитсадівцями все виходить набагато складніше. Адже діти такого віку не завжди ще готові вирішувати всі проблеми, які можуть бути в новому соціумі. Тому ми розповімо вам, як же вирішити проблеми дитини в дитячому садку.

Побився з іншою дитиною. Не втручаємося

Звичайно, якщо подібні інциденти відбуваються раз в декілька місяців, і все обмежується лише двома забіяками, то не варто втручатися. Це теж своєрідна форма комунікації, при якій діти обмежують і встановлюють особисті кордони. Подібне вміння буде дуже корисним при дорослішанні. Але, якщо ж вашу дитину ображає хтось старший, або ж їх двоє, або більше, то тут ваше втручання буде необхідним. А дитину потрібно переконати, що вона має обов'язково розповісти про це вам і вихователю.
А якщо ж саме ваша дитина є ініціатором подібного, то варто йому пояснити на прикладі, чому такого робити не можна.

Боротьба за лідерство. Допоможуть настільні ігри

Звичайно, кожна дитина звикла до величезної кількості загальної уваги. Але ось в дитячому садку її явно не буде так багато, як вдома. Тому логічно, що дитина почне боротися за лідерство в садку, і залучати до себе увагу всіма способами, іноді не найкращими.
Допоможуть тут настільні ігри, але піддаватися не можна. Дитину з самого дитинства потрібно навчити програвати, і правильно приймати це. Це допоможе йому не тільки в садку, але і в подальшому житті.

Популярні новини зараз
Огірки, баклажани, помідори: літній салат несподівано подешевшав в останній місяць літа Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Росіяни та білоруси "похвалилися" своїми досягненнями — що не вкрали, про те збрехали Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва
Показати ще

Віддав, або подарував свою іграшку. Хвалимо, але не обіцяємо нової

Реакція у дитини може бути різною. Він може бути радий і пишатися собою. Або ж почне ридати і вимагати заміни, або повернути стару. Потрібно сказати приблизно наступне: "Молодець, я тобою пишаюся, так роблять справжні друзі". Обіцяти купити нову не можна, це навчить дитину не щедрості, а марнотратства.

Що робити якщо у дитини відбирають іграшки в дитячому саду

Потрібно навчити ваше чадо постояти за себе. І ні, не відправляти його на, умовне, карате. А пояснити, що він повинен дати чітко зрозуміти, що це його, і він віддавати іграшку нікому не збирається. І найкраще, щоб він зробив це публічно. Зазвичай, такі заяви діють на хуліганів як стоп-кран.
Якщо ж саме ваша дитина виступає хуліганом, то потрібно йому на прикладі пояснити, що так робити не можна.

Чи не хоче в дитсадок і ридає. Вчимо взаємодіяти з колективом

Погодьтеся, якщо дитина з ранку не хоче йти в дитсадок, то це не тільки тому, що там немає телевізора. Швидше за все, у неї є проблеми з іншими дітьми. Не варто боятися сліз вашого чада. Якщо відмовитися від дитячого садка, то в подальшому подібні проблеми стануть набагато серйознішими. І ні, дитячі майданчики - це не повноцінна соціальна взаємодія. Звичайно, діти граються і говорять між собою, але за спиною завжди є батько, який в разі чого, допоможе.

Дитина показує попу, висловлюючи незгоду

Як не дивно, але підвищений інтерес у дітей до геніталій - це нормально. Ось тільки головне, щоб він не переріс в занадто підвищений. Якщо на прохання дитини прибрати іграшки він покаже вам попу, то скажіть "А ще у тебе є руки, ноги і голова". Це, як мінімум, відіб'є інтерес у дитини до подібних жестів. Якщо ж ні, то потрібно постаратися пояснити йому, що це ображає всіх навколо, і робити подібного не можна.