Як вибрати зимову гуму? Це питання щороку не дає спокою багатьом автолюбителям. Адже вибір на ринку просто величезний. І ми вирішили вам допомогти, адже у виборі зимової гуми є 5 головних критеріїв, які вам і допоможуть. Це малюнок протектора, шипи, виробник, специфікація, маркування.

Як вибрати зимову гуму

Рисунок проектора

Є всього два різновиди, але три варіанти:
Нешипована гума: Європейська та Скандинавська

Європейська зимова гума має найкраще зчеплення з дорогою при поганій погоді. Саме тому вона краще всього підійде для швидкої їзди.

Скандинавська гума буде кращим варіантом для тих, хто їздить не дуже швидко. Зчеплення з дорогою буде дуже хорошим, а головне, що саме скандинавська гума краще всього підходить для асфальту.

Шиповання гума має ефект "прилипання", що дуже добре для новачків, і до того ж, у такій гумі передбачено екстрене гальмування.

Виробник і специфікація гуми

Варто відзначити, що дешева зимова гума не просто так має таку цінову політику. Вона в принципі не може бути якісною. Звичайно, є виключення, тому у виборі зимової гуми вам допоможуть відгуки інших.

Протестуйте покришки

Тут вам знадобиться звичайна текстильна рукавичка. Просто проведіть рукою в напрямку малюнка проектора. І якщо ж вам нічого не завадило зробити це, значить зимова резина хороша.

Терміни придатності зимової гуми

Тут все дуже просто, чітко і ясно. По ГОСТу, нова гума повинна зберігатися не більше 2х років.

Подивіться на маркування

Перед тим як купити зимову гуму, потрібно попросити у продавця всі потрібні документи. У нього повинен бути сертифікат відповідності європейським і українським стандартам. Ви ж не хочете "взути" вашу машину в незрозуміло що.

Коли потрібно надягати зимову гуму

Всі фахівці говорять про те, що поміняти гуму з літньої на зимову потрібно, коли погода опускається до +7.

Дивіться: ТЕСТ-ОГЛЯД: ТОП-5 зимових шин 2017-18. Які шини краще?

Тепер ви знаєте, як вибрати зимову гуму, і можете впевнено йти в магазин.

СохранитьСохранить