Якщо керуючи тепловим блоком Київенерго, компанія ДТЕК інвестувала кошти в модернізацію мереж, то при розірванні договору, згідно з українським законодавством, компанія має право вимагати відшкодування.

Про це заявив Олександр Паращій, керівник відділу досліджень Concorde Capital, коментуючи ситуацію з розірванням договору оренди Київенерго.

«Теплові мережі належать місту і завжди належали. За нашими законам якщо ти істотно поліпшив орендоване майно, ти маєш право вимагати компенсацію. За ті 10 чи 15 років, поки вони (ДТЕК, - ред.) управляли мережами, вони дійсно інвестували. В тому числі залучені засоби. Напевно, вони в праві вимагати компенсацію. Питання: що, скільки».

За словами Паращія, існуючий тариф не дозволяє інвестувати кошти в модернізацію і розвиток мереж, тому актив на сьогодні малоцікавий інвестору. Адже заробляє компанія саме на тарифах.

«Відповідно, щоб його зробити привабливим для кого-небудь, або це буде ДТЕК, або комунальне підприємство, або якийсь новий, третій інвестор, потрібно вирішити питання покриття тарифом повної собівартості. Без цього про якесь залучення приватного оператора, напевно, немає сенсу і говорити», - зазначив він.

Як повідомлялося, 26 квітня завершується договір оренди теплового комплексу Київенерго.

Популярні новини зараз

Найважливіші молитви в Батьківську суботу: надайте повагу покійним за біблійними прикладами

Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Показати ще

Столична влада неодноразово заявляла, що планує залучити до управління тепловим блоком Києва закордонного інвестора. На думку ряду експертів, можливі судові позови з колишнім орендарем тепломереж, які вимагають компенсації своїх інвестицій, може відлякати потенційних інвесторів.