Накопичувальна система пенсій в Україні запрацює не раніше 2024 року, тому українським пенсіонерам доводиться розраховувати лише на стандартну пенсію від держави.

Однак, як пише Politeka, є спосіб накопичити на пенсію самостійно.

Наприклад, всі українці можуть вступати до приватних пенсійних фондів. Ними користуються ті, хто не хоче або не може розраховувати на державу, через брак трудового стажу.

У нашій країні приватні пенсійні фонди працюють з 2003 року.

Крім цього, найбільші українські банки пропонують своїм вкладникам щомісяця відкладати 200 гривень "на старість".

Популярні новини зараз

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Володимир Ярославський і Ольга Мартиновська ніжно поцілувалися і станцювали: "Вони разом?"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

"Ганьба, нагадує ковбасу": нестаріюча Хайді Клум без трусів засвітила свою "хвіртку"

Показати ще

Якщо 30 років щомісяця відкладати цю суму, то до 2047-го можна буде отримувати кожен місяць 11,3 тисячі гривень.

Крім того, ще один досить простий спосіб забезпечити собі безтурботну старість – відкрити звичайний депозит і поповнювати його з кожної зарплати. На сьогодні середня депозитна ставка складає 16-18%. Цього цілком вистачить на те, щоб й інфляціюкомпенсувати і збільшити заощадження.

Однак, звернемо увагу, що Фонд гарантування вкладів повертає лише до 200 тисяч гривень, у разі якщо банк збанкрутує. Тому фахівці радять відкривати кілька депозитів у різних банках на суму до 200 тисяч або скористатися послугами державного банку.

Як повідомляв портал "Знай.иа", в Пенсійному фонді України назвали число громадян, які не будуть платити податок на пенсії. Мова йде про пенсіонерів, які продовжують працювати.