#Ятобінедорогенька: в мережі стартував флешмоб проти Порошенка

поділитись
Дівчата бойкотують проти сексизму в Україні

Журналістки в соціальних мережах влаштували флешмоб спрямований проти Президента України Петра Порошенка.

Медійниці звинуватили президента в сексизмі через його звертання до журналістки видання "Детектор медіа" Марини Баранівської, яку він назвав "дорогенькою".

Інцидент стався 28 лютого під час прес-конференції Порошенка. Журналістка поставила запитання: "Як це – бути президентом-олігархом у країні, де люди живуть на межі гуманітарної катастрофи? Чи не відчуваєте свою ціннісну невідповідність цій посаді?".

У відповідь президент, фамільярно звернувшись до Баранівської "Дорогенька моя", почав перелічувати свої досягнення на посаді та запросив журналістку провести з ним один день, щоб вона змінила свою думку про нього.  

Журналістську спільноту таке звернення обурило. Дехто порівняв цю фразу зі словами екс-президента Віктора Януковича "Я вам не завидую", яку той видав на прес-конференції у 2011 році журналісту Мустафі Найєму.

Дехто вважає це просто панібратством та фамільярністю, але багато хто  – сексизмом.

З нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок, який Україна та світ офіційно святкують 8 березня, представники ЗМІ вирішили нагадати Порошенку про неприпустимість сексизму.

Журналістки багатьох відомих масмедіа на своїх сторінках в соціальних мережах почали викладати фотографії в футболках з написом "Я тобі не дорогенька", або просто записи з аналогічними хештегом.

Як розказала експерт Інституту масової Інформації Ірина Земляна – дівчата бойкотують проти сексизму в Україні. Вона зі своєю колегою журналісткою "Громадського радіо" Лізою Кузьменко вирішили випустити до 8 березня такі футболки собі та подарувати Марині Баранівській.

"Рівно три роки тому Петро Порошенко вручав мені нагороду зі словами "Ірино, Україна пишається вами". Я знаю точно, що не потерпіла б, якби його звернення звучало як "дорогенька, Україна пишається вами". І сьогодні мене обурює, як він звертався до жінок-журналісток на своїй прес-конференції. #Ятобінедорогенька, Петре Олексійовичу", – написала Земляна.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в мережі набирає популярності флешмоб #Зачемрожала, який запустили благодійні проекти і організації.

Головна його мета - підтримати жінок з дітьми: відзначивши свою публікацію цим хештегом, матусі діляться непростими ситуаціями, в які колись потрапляли, а також розповідають про часті закиди на свою адресу.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
флешмоб, порошенко, сексизм
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Комунальники будуть ліквідувати наслідки навіть вночі, в суботу у них робочий день
0
0
02:50 18.08.2018
Наша співвітчизниця у третьому колі впоралася з 16-річною господаркою змагань Амандою Анісімовою
0
0
02:35 18.08.2018
Субота і неділя на Спаса, будуть в Україні синоптично цікавими.
0
0
01:39 18.08.2018
На жителів у прифронтових районах нападають скажені тварини
0
0
01:17 18.08.2018
США передали Україні два контрбатарейна радара
0
0
00:44 18.08.2018