Журналістки в соціальних мережах влаштували флешмоб спрямований проти Президента України Петра Порошенка.

Медійниці звинуватили президента в сексизмі через його звертання до журналістки видання "Детектор медіа" Марини Баранівської, яку він назвав "дорогенькою".

Інцидент стався 28 лютого під час прес-конференції Порошенка. Журналістка поставила запитання: "Як це – бути президентом-олігархом у країні, де люди живуть на межі гуманітарної катастрофи? Чи не відчуваєте свою ціннісну невідповідність цій посаді?".

У відповідь президент, фамільярно звернувшись до Баранівської "Дорогенька моя", почав перелічувати свої досягнення на посаді та запросив журналістку провести з ним один день, щоб вона змінила свою думку про нього.  

Журналістську спільноту таке звернення обурило. Дехто порівняв цю фразу зі словами екс-президента Віктора Януковича "Я вам не завидую", яку той видав на прес-конференції у 2011 році журналісту Мустафі Найєму.

Дехто вважає це просто панібратством та фамільярністю, але багато хто  – сексизмом.

З нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок, який Україна та світ офіційно святкують 8 березня, представники ЗМІ вирішили нагадати Порошенку про неприпустимість сексизму.

Журналістки багатьох відомих масмедіа на своїх сторінках в соціальних мережах почали викладати фотографії в футболках з написом "Я тобі не дорогенька", або просто записи з аналогічними хештегом.

Як розказала експерт Інституту масової Інформації Ірина Земляна – дівчата бойкотують проти сексизму в Україні. Вона зі своєю колегою журналісткою "Громадського радіо" Лізою Кузьменко вирішили випустити до 8 березня такі футболки собі та подарувати Марині Баранівській.

"Рівно три роки тому Петро Порошенко вручав мені нагороду зі словами "Ірино, Україна пишається вами". Я знаю точно, що не потерпіла б, якби його звернення звучало як "дорогенька, Україна пишається вами". І сьогодні мене обурює, як він звертався до жінок-журналісток на своїй прес-конференції. #Ятобінедорогенька, Петре Олексійовичу", – написала Земляна.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в мережі набирає популярності флешмоб #Зачемрожала, який запустили благодійні проекти і організації.

Головна його мета - підтримати жінок з дітьми: відзначивши свою публікацію цим хештегом, матусі діляться непростими ситуаціями, в які колись потрапляли, а також розповідають про часті закиди на свою адресу.