Російські спецслужби готують антиукраїнські провокації в Стамбулі під час візиту туди делегації РПЦ, з метою створення вигідного інформаційного поля і для того щоб перешкодити наданню Томосу про автокефалію української православної церкви.

Про це повідомив координатор групи "Інформаційний опір", народний депутат України Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

"За інформацією групи ІС, в ракурсі візиту делегації РПЦ (на чолі з патріархом Кирилом або митрополитом Іларіоном, як раніше повідомлялося, на даний момент питання ще вирішується) на Фанар 31 серпня для зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм з питання недопущення надання Томосу про автокефалію УППЦ , російськими спецслужбами (ФСБ РФ і СВР РФ) проводяться провокації на території України для формування вигідного Москві інформаційного порядку напередодні вищевказаного візиту, а також плануються деструктивні заходи непос редственно в самому Стамбулі ", - написав Тимчук.

На даний момент все ще вирішується питання, хто очолить делегацію - сам російський патріарх Кирило або митрополит Іларіон.

Популярні новини зараз

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Показати ще

Так, для візиту до Стамбулу ФСБ РФ ініційовано та сформовано кілька груп "українських паломників".

"Дані групи повинні прибути в Стамбул і під координацією вже резидентури СВР РФ в Туреччині провести провокації щодо делегації РПЦ під час її прибуття і перебування на Фанарі, в т.ч. числі силового характеру", - пише Тимчук.

Тимчук повідомляє, що згідно з планом російських спецслужб, після затримання "українських патріотів і радикалів" місцевими правоохоронними органами вони повинні будуть озвучити, зокрема і на камеру, що "прибули до Туреччини і здійснили провокації за завданням українських спецслужб, а саме питання координувався безпосередньо з АП України ".

Все це вони повинні робити під виглядом "патріотично і радикально налаштованих громадян України з відповідною атрибутикою". Так, російські спецслужби намагаються дискредитувати Україну перед Вселенським патріархом і іншими Помісними церквами.

"Сформувати додаткову інформаційну картинку і посилити позиції делегації РПЦ перед зустріччю в контексті того, що "українська влада і радикали мало того, що вже переслідують і залякують представників Московського патріархату на території України, так вже цинічно дозволяють собі такі ж дії і в Святая Святих", - повідомляє Тимчук.

Варто відзначити, Президент Петро Порошенко 17 квітня 2018 року заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій оприлюднив звернення, в якому заявив, що кінцевою метою Константинопольської православної церкви є надання українській церкві автокефалії.

Нагадаємо, Порошенко під час військового параду до Дня Незалежності заявив про бажання покласти край залежності української православної спільноти від російської церкви.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Єрусалимській православній церкві закликають припинити розкол, який спостерігається в Українській православній церкві, заявив представник єрусалимської церкви архієпископ Севастійський Феодосій.

Також "Знай.uа" писав, патріарх Московський Кирило порадив дівчатам не затягувати з заміжжям.