"Бурштинові розборки", що тривають довгі місяці, можуть діяти ще дуже довго, адже незаконні роботи в Житомирській області ведуться за сприяння Національної гвардії.Про це у своєму блозі пише журналіст Денис Казанський і прикріплює відповідні фото. Він розповів, що був на копальні "Корабель" в околицях сіл Шебедиха, Обище, Сущани, Пояски ще 3 роки тому."Тоді при нашому наближенні старателі розбіглися по лісах, зате після нашого дзвінка в міліцію на "Корабель" спішно приїхало міліцейське начальство, губернатор і представники місцевої влади, які робили вигляд, що бачать "клондайк" уперше", - пише Казанський і додає , що проїхався по старих місцях вже у 2018-му, 4 січня. Виявляється, за цей час робота не тільки не припинилася, а й додала у масштабах.

Популярні новини зараз

У Києві діти намагалися скинути переляканого кота з вікна багатоповерхівки: жалібно нявкав і дригав лапками

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Показати ще


Журналіст додав, що тепер кожен раз при в'їзді на копальню старателі платять нацгвардійцям, що сидять на блокпосту. "Спочатку Нацгвардія дійсно охороняла нелегальні родовища і перешкоджала видобутку. Але потім відомому житомирському авторитету на прізвисько Пірат нібито вдалося "вирішити питання" з керівництвом МВС, і видобуток знову запрацюв під спільним контролем правоохоронців і братви", - продовжує Казанський і зазначає, що це зараз, поки зима, тут трудяться сотні людей, а потеплішає - і сотні перетворяться на тисячі. Рекульвацією земель тут займатися ніхто і не думає, а тому покинуті копальні виглядають не краще за пустелю.
Казанський запитав про нелегальну розробку родовищ бурштину у глави Олевської поліції майора Олексія Зозулі.

"Відпрацьовували таку інформацію, але вона не підтвердилася. Підключали співробітників Овруцького міжрайонного відділення СБУ, зараз контролюємо роботу всіх постів, я перевіряю регулярно. По видобутку бурштину - глобального видобутку немає. "Партизани" намагаються вискакувати, але ми реагуємо, 29 грудня вилучили 6 помп", - спростував поліцейський інформацію про нелегальний видобуток.

Розмова з майором поліції Олексієм Зозулею


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як організатор бурштинової мафії легко і просто відкупився від СІЗО.