Кількість машин з іноземними номерами на українських дорогах постійно збільшується. Якщо статистика митниці говорить про 50 тисяч, то активісти запевняють – їх більше 1,5 мільйона.

Про це повідомляє Politeka.

Згідно закону, на таких авто без сплати мита та податків можна їздити не більше року, а згодом потрібно вивезти його за територію України. Проте власники знайшли спосіб цього не робити – вони просто продають його тут практично за безцінь.

Натомість українцям дозволено користуватися не розмитненими машинами близько 10 днів. У разі перевищення цього терміну доведеться сплатити штраф у 850 гривень. Але у правоохоронців ще немає права встановлювати факт порушення Митного законодавства.

 Для цього їм потрібно дати доступ до єдиної бази, а поки що іноземців та нових власників їх авто вони затримувати не можуть.

Експерти переконують: кількість іномарок не зменшиться, адже ціни в ЄС на них стали ще більш доступними. Наприклад, авто 2010 року випуску можна купити за 10 тисяч доларів, а у Литві – за 405 тисяч. Вартість мита та акцизного збору залежатиме від об'єму двигуна та року випуску.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці пояснили своє ставлення до штрафів за єврономери на машинах.