Керівник українського центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан, якого на Донбасі затримали з арсеналом зброї, вибирав для обміну з терористами тих українців, які не брали безпосередньої участі в бойових діях.

Про це в інтерв'ю "Фактам" розповів боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш з позивним "Сімка", який пробув у полоні терористів майже рік.

"Сепари іноді давали телефон - зателефонувати рідним. Ті просили триматися, говорили, що є такий генерал-полковник від СБУ Рубан, обмінює полонених. Моя мама знайшла контакти "Офіцерського корпусу", звернулася до Рубану з проханням допомогти. Але той категорично відмовився. "Ваш син - вбивця, у нього руки по лікоть у крові. Згідно із законом йому належить довічне або в кращому випадку 20 років". " За яким законом? "- запитала мама. "Згідно із законом "ДНР" – відповів Рубан, - розповів Куліш.За його словами, Рубан дійсно потроху проводив обмінив полоненими, але для цього вибирав українців, які були санітарами, водіями чи кухарами і не брали участі в боях. Натомість вимінював їх на терористів, винних у багатьох злочинах, за кожного з яких "можна було виміняти батальйон".

"Одного разу привіз на обмін групу бойовиків, захоплених у полон в Іловайську. Серед них був і горезвісний Юрко Юрченко - як з'ясувалося, "права рука" Стрєлкова. За нього одного можна було виміняти батальйон! але цього не сталося. Більше того, бійці "Донбасу" взяли в полон ще 17 бойовиків, яких передали Рубану спеціально для обміну на нас ", - сказав боєць АТО.

"Ми очікували, що як мінімум така ж кількість наших добровольців поїде додому. Але і цього не сталося: полонених бойовиків він поміняв на бійців ВСУ, до яких сепари ставилися набагато поблажливіше, ніж до добровольців. Бойовики, посміхаючись, пояснили нам:" Хлопці, він вас просто пропив ", - розповів український боєць.

Куліш зазначив, що спочатку бійці не могли зрозуміти, що мають на увазі терористи, поки не стали відомі деталі одного цікавого обміну."Рубан, прихопивши з катівні нашого бійця, родича відомої співачки, відвіз його в ресторан, де їх вже чекали Захарченко з наближеними. Під час бесіди вони напилися і "вирішили питання". Після чого хлопця відразу посадили в "Тойоту" і відправили на пропускний пункт. Пізніше, розповідаючи про це, боєць здивовано казав: "Я не міг собі уявити, що обмін виглядає ось так". Пиятики з сепарами були для Рубана звичайною справою. Відомо, що під час чергового загулу начальник військової розвідки "ДНР" Хмурий особисто вручив йому іменний пістолет Стечкіна кіна з глушником", - повідав Куліш.

Він додав, що Рубан всіляко намагався переконати полонених бійців і їхніх рідних, що вони не заслуговують на звільнення.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в четвер, 8 березня, в зоні АТО на Донбасі СБУ затримала керівника українського центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана з арсеналом різного озброєння.

Вранці 9 березня Рубану оголосили про підозру у підготовці замаху на президента України Петра Порошенка. Також йому інкримінують підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю.