Українців спершу слід звільнити на окупованому Донбасі і лише після цього запускати в регіоні деоккупаційну програму. Крім того, судити потрібно тих, хто зі зброєю в руках вбивав своїх співвітчизників.

Про це повідомила українська письменниця Оксана Забужко в інтерв'ю "Радіо Свобода". Вона зазначила, що на окупованих територіях залишилося багато українських громадян, які мимоволі живуть там.

"Тобто одна справа - суд по колаборації, а інша - велика маса людей, які, що називається, виявилися, просто потрапили, залишилися на цій самій окупованій території. Тому з різних причин люди залишаються на окупованій території. Вибачте, все не можуть виїхати . є мільйон причин, чому, скажімо, залишаються люди, які просто не мають можливості виїхати. І чому виїжджають ті, які можуть бути і проросійськи налаштовані, але у них є гроші, щоб поїхати. Одним словом - це все речі дуже тонкі ", - пояснила письменниця.

Вона додала, що в першу чергу необхідно очистити окупований Донбас і повернути територію під управління України. Після цього зможуть працювати деоккупаційні програми.

Також письменниця прокоментував приїзд і виступ в Харкові в рамках "європейських дебатів" луганської поетеси, "члена письменників ЛНР" Олени Заславської, яку запросив на захід відомий письменник і активіст Євромайдану Сергій Жадан. Вона назвала цей діалог зі сходом країни неоднозначним, оскільки на Донбасі живуть не тільки колабораціоністи, але жертви російської пропаганди.

Популярні новини зараз

Змучена Алла Мазур поділилася з українками історією перемоги над раком: "Розмова - не лише про біду і біль"

Гола Кароль викликала гнів українок, ні трусів, ні совісті: "У вас син, не соромно?"

У Харкові подружка Зайцевої злетіла з моста у воду - "осідлала" плаваючу машину, благаючи про порятунок

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Показати ще

"Треба було розіграти, щоб виправдати фонди, щоб виправдати ось цю саму програму МЗС Німеччини. Проблема Жадана в цій ситуації. Я про це говорила йому, я про це говорила в Харкові публічно, тому що в Харкові на нього багато хто образився за це, і він виявився б у такий дурнуватій ситуації, коли він там повинен був виправдовувати, не виправдовуватися: що я такого зробив, за що і я там такого поганого сказав. що він дійсно нічого поганого не сказав, але йому просто не вистачило духу, знаєте. Трошки є проблема, коли людина хоче всім подобатись. І ситуація, коли людям, які тобі роблять добро, треба сказати "Ні!", Вона вимагає десь певного дискомфорту від людини. І він трошки розслабився в цій ситуації і поплив по інерції цього душевного комфорту. А треба було сказати і пояснити німецьким товаришам, колегам, в тому числі і своєму видавцеві, що неможливо, грати в примирення і зображати тут, що з одного боку у нас Жадан, а з іншого - у нас Заславська, а по відомству Штайнмайера отримали всі підписи, що ми провели конференцію, і гроші були витрачені не випадково, що не треба, не варто цього робити, тому що це брехня ", - підсумувала Забужко проведення заходу" Примирення "за німецькою ініціативою.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Новий рік на порозі, і більшість жителів окупованих територій Донбасу не розраховують на пишне гуляння з безліччю смакоти, адже тих коштів, які платять окупанти, вистачає тільки на мінімум речей першої необхідності.