Співзасновник арт-студії "Bob Basset" Сергій Петров та вуличний художник Гамлет Зіньківський представили Україну на виставці в Перу.

Українці прибули до столиці Перу на запрошення місцевого художника Конрада Флореса — разом із ним та з Андреа Барреда вони взяли участь в експозиції NEGRO в арт-центрі Monumental Callao.

Сергій Петров презентував на виставці 6 масок, а Гамлет – 23 рисунка, перуанці – по 3 картини. Крім того, вони взяли участь у фотопроекті на вулицях столиці Перу.

Популярні новини зараз
Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

"Думати, що Перу - окраїна світу, абсолютно неправильно. Мистецтво тут самобутнє, але за рівнем мало відрізняється від того, що я бачив в Європі. Хоча індіанські мотиви, звичайно, додають унікальний колорит", - каже Петров.

Роботи Гамлета входять в серію Блек і створені в січні-лютому 2018 року, виставка в Перу - їхня перша публічна демонстрація.

Гамлет говорить, що район Кальяо, де проходить виставка, це ілюстрація того, як культура може змінювати людей:

"Район, що складається з бідних трущоб, весь розмальований графіті. А посеред нього стоїть п'ятиповерховий центр галерей і художніх майстерень. І місцеве населення приходить сюди на виставки і покази, дітлахи дивляться кіно в місцевому залі. Іншими словами, уявіть, що всю художню тусовку вашого міста з усіма арт-студіями і виставковими залами перенесли в депресивний спальний район, а всі будинки в ньому розмалювали художники. Звичайно, це б змінило життя людей навколо".

Це не перший спільний проект Bob Basset і Гамлета. У 2016 році художники вже показували свою відеоколлаборацію Secret Room в Парижі на фестивалі Addiction A L'œuvre.

Це також не перша закордонна виставка для обох митців. Роботи Bob Basset виставлялися в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сеулі, Пекіні. Гамлет у 2013 році представляв Україну на Венеціанській бієнале, виставлявся в Ротенбурзі, Нюрнберзі, Парижі, Батумі, Клайпеді, Лондоні, Відні, Граці, Варшаві, Познані.


Як повідомляв портал "Знай.ua", експозиція шкіряних масок в стилі Steampank від Bob Basset викликала великий інтерес українців.