За результатами перевірок об'єктів з масовим перебуванням людей на предмет дотримання норм пожежної безпеки в суди подано позови про закриття 155 торгово-розважальних центрів, 220 дошкільних і шкільних закладів, а також 30 лікарень.

Про це під час засідання уряду заявив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, повідомляє прес-служба ДСНС.

Він озвучив проміжні результати перевірок об'єктів з масовим перебуванням людей, закладів охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням, а також шкіл і садочків.

Він зазначив, що на сьогодні перевірено 13 360 об'єктів, що становить 41% від запланованої кількості.

Популярні новини зараз
Попрощайтеся з ненависними мішками під очима: три маски для боротьби з ознаками втоми Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша Аліна Гросу розповіла про операції на обличчі та вперше показала себе натуральною: "Мене хтось все одно любитиме" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок
Показати ще

"З них 10 720 дошкільних та шкільних установ, 500 лікарень зі стаціонарним лікуванням, 2 140 ТРЦ та об'єктів дозвілля. Під час перевірок виявлено понад 167 тисяч порушень, з яких майже 63 тисячі, а це – 37%, не усувалися протягом тривалого часу", - відзвітував Чечоткін.

Він також зазначив, що найгірший стан з виконанням приписів спостерігається на об'єктах, розташованих у Чернівецькій, Волинській, Дніпропетровській та Одеській областях.

"Всього на керівників об'єктів, накладено 12 837 адміністративних стягнень за порушення вимог пожежної безпеки до суду подано позови про закриття 405 об'єктів, з них: 155 ТРЦ, 220 дошкільних і шкільних закладів, а також 30 лікарень", - резюмував голова ДСНС.

Чечоткін також звернув увагу на найпоширеніші недоліки, які були виявлені в ході перевірок. За його словами, в кожному 8-му ТРЦ зафіксовано неналежне утримання шляхів евакуації, більше 30% ТРЦ не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння, а більше 45% - не дообладнаних системами протипожежного захисту, або дані системи знаходяться в неробочому стані. Також чиновник зазначив, що на 36 об'єктів не допустили для перевірки співробітників ДСНС.

Нагадаємо, 28 березня Володимир Гройсман доручив ДСНС, МВС, Мінрегіону та іншим органам провести масштабну перевірку громадських закладів, шкіл і торгових центрів на предмет дотримання норм пожежної безпеки. Про це він заявив в контексті подій в російському Кемерово, де при пожежі у ТРЦ загинули близько 60 людей.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Кемерово вже придумали, що з'явиться замість "Зимової вишні".