Вперше за три роки Держлікслужба розпочне масштабну перевірку діяльності аптек та всього спектру фармацевтичних препаратів, який вони реалізують.

"Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І мова тут іде не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Керуватися будуть постановою Кабінету міністрів від 23 лютого 2018 року "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Фактично саме цей документ вважається підставою для системних перевірок. Затвердили також план на рік щодо скасування мораторію, який був запроваджений влітку 2014-го.

Популярні новини зараз
Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку
Показати ще

З того часу статистика наявності підробних ліків на полицях українських аптек шокує: за загальними підрахунками до 40 % фармацевтичного ринку знаходиться в тіні, тобто це практично третина всіх існуючих засобів, а серед європейських країн - 5-8%.

У кращому випадку такі "препарати" матимуть "ефект плацебо" – пустої пігулки, яка нічим не допоможе хворому. Але іноді фальсифікат призводить до вбивчих наслідків.

Чорний ринок ліків – справа прибуткова, стоїть на третьому місці після незаконного збуту наркотиків та алкоголю, оцінюється у 90-100 млрд доларів. Боротьба із нелегами з боку структур безпеки поки не була такою успішною, як того вимагають міжнародні стандарти. Та чи зміниться ситуація після скасування мораторію, покаже час.

Дивіться: карта аптек, де можна безкоштовно отримати ліки

Як повідомляв портал "Знай.ua", з січня цього року українці, які страждають від депресії, зможуть отримати ліки безкоштовно, або з мінімальною доплатою. Відповідні зміни в програму "Доступні ліки" внесло Міністерство охорони здоров'я. Як пояснили у відомстві, рішення не випадкове: такі симптоми – найбільш поширена проблема серед всіх існуючих психічних розладів.