Соратники Януковича, брати Клюєви заборгували державній скарбниці 28 млрд грн.

Про це повідомили українські державні банки, пише Politeka.

Сергій і Андрій Клюєви побудували на півдні України сонячні станції для виробництва "зеленої" електроенргії, взявши кредити в держбанках.

Компанія Activ Solar GmbH Клюєвих, яку пізніше переоформили на зятя Андрія Клюєва, отримала в Укрексімбанку шість кредитів на 8,59 млрд грн (109 млн євро; $224 млн 528 млн грн). Поручителем по цих позиках виступила компанія "Актив-Страхування", яка через компанію "Укрпідшипник" та австрійську SLAV Handel також належить Клюєвим.

Позичальник не повернув гроші, тому банк подав до суду. У березні минулого року Укрексімбанк виграв суд у компанії "Актив-Страхування", яку зобов'язали невідкладно сплатити весь борг. Однак цього так і не сталося.

Популярні новини зараз

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Вдень - коп, а ввечері - охоронець: глава МВС Денис Монастирський вирішив проблему маленьких зарплат поліцейських

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Тепер банк намагається в рахунок погашення заборгованості відсудити у "Заводу напівпровідників" нерухомість, але остаточних рішень поки немає.

У 2014 році найбільший кредитор SLAV Handel — китайський державний концерн CNBM International Corporation, якому компанія заборгувала майже 100 млн євро, отримав у власність за домовленістю з Клюєвими активи Activ Solar. Таким чином, Activ Solar більше не володіє сонячними електростанціями на материковій Україні.

Загальна сума вимог до Activ Solar — 690 млн євро, більша частина яких припадає на Укрексімбанк.

При цьому до 2013 року компаніям соратників Януковича для будівництва 16 сонячних електростанцій в Криму дава кредити Ощадбанк. За цими позиками Клюєви винні скарбниці 19 млрд грн.

У банку повідомили, що суди ухвалили низку рішень на його користь, проте примусово стягнути заборгованість з групи компаній Solar поки так і не вдалося, а конфіскувати сонячні електростанції банк після анексії Криму не може.

У березні в Парижі стартував суд з вимогою повернути майже $1 млрд.

Також в Ощадбанку зазначили, що всі збитки, пов'язані з виплатою кредитів групою компаній Solar, включили до суму компенсації, заявленої у позові проти Російської Федерації.

Через втрату контролю над цим активом Ощадбанк у 2014 році зазнав збитків 8,5 млрд грн.

Щоб у банку не було проблем з нормативом адекватності капіталу, уряд надав йому 11,6 млрд грн з держбюджету. Так само вчинили і з Укрексімбанком. В тому числі, і через борги Клюєвих, цей банк в 2016 році отримав 9,3 млрд грн докапіталізації з бюджету.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Австрії збанкрутувала компанія Activ Solar, гендиректор якої доводиться зятем Сергію Клюєву.