Переговори в Мінську проходять в обстановці крайнього недовіри: всі сторони очікують підступу один від одного, а Служба безпеки України торпедує конфіденційність процесу. Про це пише одне з російських видань.

Демарш представників ОРДО І Орлоя, навідріз відмовилися обговорювати з офіційним Києвом будь списки з обміну полоненими безпосередньо пов'язаний з діями СБУ, вважає видання.

«Ще 20 вересня уповноважена з прав людини в Донецьку Дар'я Морозова висловлювала готовність обговорювати з українською стороною списки на обмін, а головне - готовність домовлятися. І тут раптом настільки різкий демарш Пушилін Денис Володимирович зі словами «не згодні» і «не розглядатимемо», і настільки ж різку заяву Морозової. Зрозуміло, що донеччани пішли на такий різку відмову від домовленостей не просто так, а під тиском певних чинників », - пише видання.

Як відомо, 21 числа Служба Безпеки України повідомила, що викликала на допит колишнього голову СБУ Валентина Наливайченка і спецпредставника України з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі в Мінську Віктора Медведчука.

«Офіційно Служба безпеки викликала за фактом нібито незаконного перетину кордону Наливайченко, який разом з Медведчуком, побував у кількох перельотів в Російську Федерацію, які нібито мали місце протягом 2014-2015 г р Зрозуміло, що офіційна причина - тільки інформаційне прикриття, і на самому справі СБУ переслідує інші цілі », - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Якщо врахувати, що Медведчук з'явився в переговорному процесі як ключова особа і гарант виконання сторонами своїх зобов'язань, реакція представників ОРДО і ОРЛО цілком показова, зазначили у виданні.

«В кінці 2014 року обмін полоненими і утримуваними особами забуксував ... Саме тому в гуманітарній підгрупі з'явився такий парламентер як Віктор Медведчук ...

З тих пір Медведчук як єдиний український політик, з ким готові розмовляти і домовлятися в Кремлі, виступає гарантом того, що офіційний Київ і ОРДЛО виконають свої зобов'язання. Саме з ім'ям Медведчука ЗМІ пов'язують звільнення понад 400 громадян України і прихильників ОРДЛО. І саме Медведчук вів переговори зі звільнення Александрова і Єрофєєва і обміну їх на Савченко », - нагадали в виданні.

За інформацією джерел, переговори в Мінську проходять в обстановці крайнього недовіри: всі сторони очікують підступу один від одного.

«Демарш СБУ торпедує конфіденційність переговорного процесу. І, зрозуміло, виклик опозиціонера на допит і в Донецьку, і в Москві сприйняли як спробу зірвати переговори шляхом організації політичних репресій і кримінального переслідування Медведчука напередодні фінального раунду переговорів по обміну за формулою «88 на 313». Очевидно, що саме на такий результат - зрив обміну полоненими між Україною і ОРДЛО і сподівалися замовники і організатори скандалу. Правда, залишається відкритим питання, як тепер ці люди збираються повертати понад 140 осіб, які утримуються на Донбасі, і як вони збираються повертати в Україну Сенцова, Сущенко, Клиха, Карпюка та інших українців, які перебувають в Російській Федерації », - запитує видання.