Понад півсотні спроб спецслужб РФ завербувати українців, які працюють на території Росії, зафіксували співробітники СБУ протягом 2016-2017 року.

За інформацією прес-служби відомства, російські "колеги" вдаються до шантажу та створюють штучний компромат на громадян України, аби змусити тих негласно співпрацювати з ними.

Є і "рибні місця", де ФСБ веде активну діяльність по вербуванню наших співвітчизників. Це українсько-російський кордон, лінія розмежування та тимчасово окуповані терористами території.

Все відбувається за сталою схемою. Під час проходження паспортного і митного контролю під виглядом нібито додаткової перевірки документів українців запрошують в окреме приміщення для бесіди з кадровими співробітниками ФСБ РФ. Потім, залякуючи і погрожуючи недопущенням на територію Росії, проблемами з правоохоронними органами РФ, вони намагаються змусити цих людей співпрацювати з ними.

Дивіться: Українці про вербування спецслужбами Росії

Популярні новини зараз

Водіям насторожитися: українців на дорогах ловитимуть по-новому, докладний список

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Найгарячіша медсестра світу підкорила Мексику голими сідницями в бікіні з ниточок

Показати ще

Під співробітництвом мається на увазі збирати і передавати інформацію про дислокацію і переміщення підрозділів ЗСУ, їх кількість та озброєння, деталі про роботу українських силових структур.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", ФСБ звинуватила українця у спробі незаконного перевезення зброї.