Тепер майже в кожному великому місті є зоопарки. Є ті, хто вважає, що це знущання над тваринами, які повинні жити на волі. Що ж тоді можна сказати про людські зоопарках, які ще кілька десятків років тому активно функціонували і були популярними? Ці жахливі історії просто леденять душу.Велика Саарті (1810)

Торговець екзотичними тваринами привіз в Лондон одну дівчину "для робот". Саарті Бартман привернула увагу торговця своїми видатними сідницями, а ще у неї статеві органи мали незвичайну форму. Її одягали в обтягуючий одяг або взагалі практично оголеною виставляли, як експонат на виставці. Вона жила в жахливих умовах і померла в злиднях, а скелет, мозок і статеві органи до 1974 року були представлені в Музеї людини в Парижі. На прохання Нельсона Мандели в 2002 році останки Саарті були повернуті на батьківщину.

Столітня рабиня (1835)

Популярні новини зараз

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

Наталка Діденко розповіла про погоду в другий тиждень грудня: українцям варто бути обережними

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Незвичайним способом вирішив побудувати свою кар'єру Б.П. Барнум, який придбав афроамериканських рабиню Джойс Хет. На той момент їй було 79 років, і вона мала серйозні проблеми зі здоров'ям: сліпоту і практично повну паралізованість (жінка могла тільки говорити і рухати правою рукою). Барнум показував бідну жінку як 160-річну медсестру Джорджа Вашингтона. Вона померла через рік.

Негроїдне село (1878-1889)

Під час проведення всесвітньої ярмарки в Парижі публіці була представлена ​​«село негрів». Експозиція була дуже популярна, і її відвідало приблизно 28 млн. Чоловік. На виставку 1889 року в село було заселено 400 корінних племен. У людей були вдома і інші умови для життя, просто їх поселення огородили парканом, за яким знаходилися глядачі, що спостерігають за життям «екзотичних експонатів».

П'ятеро друзів Кавескар (1881)

З Чилі при невідомих обставинах було викрадено п'ять індіанців племені Кавескар. Людей нелегально транспортували до Європи і перетворили в експонати в зоопарку. Через рік всі вони померли.

Аборигени племені Сельк'нам (1889)

Карл Гагенбек вважається не тільки першою людиною, який змінив тварини зоопарки, зробивши їх наближеними до природи, а й першою людиною, який створив переїзної людський зоопарк. Він забрав із собою 11 чоловік племені Сельк'нам, закрив їх в клітинах і показував в різних куточках Європи. Вражає той факт, що це сталося з дозволу уряду Чилі.

Олімпійські ігри для білих людей (1904)В Америці було організовано Олімпіада дикунів, в якій брали участь корінні жителі різних племен, зібрані з різних місць: Африки, Південної Америки, Японії і Близького Сходу. Були проведені ряд змагань і ідея їх була жахливою - довести, що «дикуни" не такі спортивні, як цивілізовані «білі» люди.

Африканська собачка (1958)

Дивлячись на цю фотографію, складно не обуритися, оскільки маленьку дівчинку годують з рук, як зараз в зоопарках пригощають тварин. Знімок втілює різницю між «білими» і «чорними» людьми. Подібна виставка була в Брюсселі і проіснувала вона до появи кіно, оскільки люди могли вже задовольняти свою цікавість по-іншому. З того часу громадськість почала вважати людські зоопарки чимось огидним, і в більшості країн їх стали забороняти.

Конголезький пігмей (1906)

У зоопарку Бронкса виставили напоказ 23-річного пігмея, якого привезли з Вільної держави Конго. Виставка була відкрита щодня протягом вересня. Хлопець на ім'я Ота Бенга був впевнений, що він їде в звичайний зоопарк, щоб піклуватися про слона, але все виявилося по-іншому. Він не просто сидів в клітинах, а й носив на руках орангутанга і виконував з ним різні трюки, а ще розважав глядачів стрільбою з лука, корча різні гримаси.

Колоніальні розваги

Французи в Парижі, щоб показати свою владу, витратили час і гроші на створення виставки, яка б показала їх колоніальну владу. Вони побудували шість сіл, які уособлюють французькі колонії Мадагаскар, Індокитай, Судан, Конго, Туніс і Марокко. Їх зробили з урахуванням реального життя цих колоній, скопіювавши все, починаючи з архітектури і до сільського господарства. Тривала експозиція з травня по жовтень. За цей час людський зоопарк відвідало більше 1 млн. людей.

Людські зоопарки сьогодні

У сучасному світі також існують якісь подібні «виставки». У приклад можна привести поселення племені Хараві, яке живе на Андаманському острові в Індії. Це місце популярне серед туристів, яким показують не тільки дику природу, а й життя цих людей. За день жителі племені танцюють, показують, як вони полюють, і так далі. Хоч у 2013 році Верховний суд Індії заборонив подібні експозиції, згідно з чутками, їх продовжують нелегально представляти.
"Знай.ua" нагадує, що недавно репер Каньє Уест заявив, що рабство чорношкірих було їх вибором.