Ватажки "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Леонід Пасічник досі є громадянами України.

Про це повідомляє "112 Україна", посилаючись на відповідь Адміністрації президента України на відповідний інформаційний запит.

"Матеріали про припинення громадянства України зазначених у запиті осіб на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили", - йдеться в тексті документа.

Крім того, призначені Росією "керівники" окупованого Криму Сергій Аксьонов та Володимир Константинов також мають статус громадян України. Це є стосується й колишнього ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

В АП пояснили, що відповідно до закону України "Про громадянство", встановлення належності до громадянства, прийняття рішення про його придбання, ведення обліку осіб, які придбали або припинили громадянство, здійснюється Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами.

Популярні новини зараз

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Показати ще

Зазначимо, що у "ДНР" та "ЛНР" вже тривалий час видають власні "паспорти громадян", які на офіційному рівні визнала лише Росія. У Криму ж з початку анексії півострова масово видавали жителям російські паспорти.

Також нагадаємо, що в'їзд на територію України громадянам з "паспортами "ДНР" та "ЛНР", а також паспортами громадянина Росії, виданими у Криму, заборонений.

Дивіться: Росія офіційно визнала "паспорти "ДНР" та "ЛНР"

Як повідомляв портал "Знай.ua", усі колишні міністри "ЛНР" виявляються або в розшуку або вбитими.