Для наших читачів, які не можуть спокійно прожити й дня без новин на автомобільну тематику, є дуже цікаві факти про невідомий спорткар ЗАЗ-1104. Дивно, проте, навіть не всі співробітники Запорізького автомобільного заводу знають про цю модель.

Ще в далекі 80-ті роки автомобіль міг кардинально змінити долю українського автопрому, але щось пішло не так.

Про це ми дізналися завдяки знайденим у мережі архівним знімкам.

ЗАЗ-1104, скріншот: YouTube
ЗАЗ-1104, скріншот: YouTube

Наразі прийнято вважати, що українського автопрому, по суті, немає. Але це зовсім правда. Адже ще 1973 року було випущено прадіда Тесли електро-Запорожець, а на початку 90-х ЗАЗ випустив електричну Таврію. Про ЗАЗ-1104 знали із друкованих ЗМІ. Мабуть, до наших днів інформації дійшло небагато, тому що Інтернету тоді не було.

Популярні новини зараз
30 гривень за десяток залишиться у мріях? Українцям розповіли, що буде з цінами на яйця 200 гривень – це мало? Скільки отримують українці, які працюють на заслуженому відпочинку, свіжі цифри Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все" Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

Спортивний "Запорожець" нагадує Porsche 924. Це і не дивно, тому що на той час часто копіювали західні автомобілі. При цьому вітчизняні інженери адаптували машини під радянські реалії.

ЗАЗ-1104, скріншот: YouTube
ЗАЗ-1104, скріншот: YouTube

Ось лише небагато з фантазій було втілено в життя і допущено до серійного випуску. У тому числі ЗАЗ-1104, який передбачалося оснащувати передньорозташованим 1,6-літровим двигуном та 5-ступінчастою МКПП.

Але розробки зупинилися на етапі креслень та повнорозмірного макета. Натомість залишилися архівні фото моделі.

Нагадаємо, це не машина – це монстр: найкращі модифікації легендарної "Таврії", які хочуть купити українці навіть сьогодні.

Раніше повідомлялося, ось так виглядав перший мотоцикл, зібраний в Україні: "Червоно-чорний монстр".

Також, перший український позашляховик, розроблений ще за СРСР: "Волинське диво...".