Мобільні оператори України на даний момент зосереджені на поліпшенні якості в існуючих мережах. Тобто найближчі кілька років чекати 5G в Україні не варто.

Нове покоління мобільного зв'язку 5G планується запустити в комерційну експлуатацію в наступному році ряд держав. Дана технологія вже активно тестується в США, Європі та Азії.

Міжнародний консорціум 3GPP (3rd Generation Partnership Project) знаходиться вже на фінальній стадії розробки документації. Саме ці папери повинні дати визначення 5G і стандартів її роботи.

В Україні ж не варто найближчі кілька років сподіватися на появу 5G. У цьому році на Всесвітній конференції відеозв'язку (ВКР-19), яка пройде з 28 жовтня по 22 листопада відбудеться узгодження світових стандартів для використання 5G.

Більше того, українські оператори тільки в цьому році приступили до впровадження 4G. А в телекомі існує правило: змінювати технології не частіше, ніж раз на 4 роки.

"Це мінімально достатній термін, який дозволяє впровадити технологію і отримати від неї комерційний ефект, щоб мати можливість реінвестувати отримані кошти в технології наступного покоління", - пояснила начальник відділу зв'язку з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан.

Також зараз в Україні оператори зосереджені на поліпшенні якості зв'язку в мережах 3G і 4G і збільшення покриття, у тому числі і в сільській місцевості.

Раніше Трійка найбільших мобільних операторів lifecell, Kyivstar і Vodafone Ukraine зібралися обладнати київську підземку 4G, однак про те, коли це станеться, вони не розповідають.

Розробник говорить, що оператори зазнають великих втрат через не розгортання мереж 4G в метро.

Нагадаємо, 4G в київському метро: мобільні оператори розповіли, коли станеться диво.

Як повідомляв "Знай. ua", чергова "Ж": після провалу 4G запустять 5G.

Також "Знай. ua" писав, що нові тарифи від lifecell допоможуть оператору залізти в кишені українців.