Смартфони дають нам можливості, про які 10 років тому ми могли тільки мріяти. Сьогодні ми можемо відвідувати з кишенькового пристрою інтернет і робити там покупки, орієнтуватися на місцевості і замовляти квитки, здійснювати банківські перекази і управляти кондиціонером. Однак, в один прекрасний момент, все це може обернутися проти нас. Новий вірус, виявлений "Лабораторією Касперського" отримує повний контроль над нашим гаджетом. Як повідомляють російські ЗМІ, шкідлива програма розповсюджується через фейкові сайти мобільних операторів.

Практично всемогутній троян може стежити за користувачем і робити все, що захоче з його смартфоном. "Лабораторія Касперського" виявила троян Skygofree Android Trojan для Android-смартфонів, що вміє читати листування і визначати місцезнаходження користувача. Троян для мобільних пристроїв отримує практично необмежену владу, коли встановлюється на смартфон. Він вміє відстежувати місце розташування пристрою, вмикати диктофон, контролювати стільниковий зв'язок, Bluetooth і Wi-Fi. Також Skygofree Android Trojan може керувати програмами, такими, як Facebook Messenger, Skype, Viber і WhatsApp. Шкідлива програма вміє читати листування і сама відправляти повідомлення.

Фахівці "Лабораторії" вважають, що небезпечний троян зможе в будь-який момент підслухати власника смартфона і зберегти інформацію в своїх цілях. Якщо буде потрібно, вірус зможе сам включити Wi-Fi, активувати стільникову мережу і передати зловмисникам особисті дані користувача. За повідомленнями експертів, Skygofree Android Trojan ховається на фейкових сайтах мобільних операторів. "Лабораторія Касперського" порадила власникам Android-смартфонів завантажувати додатки тільки з Google Play і не відвідувати сумнівні сайти.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому зникнуть смартфони і телевізори

Популярні новини зараз

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Показати ще