Tesla задає тренди в світі сучасних технологій і змушує все більше нових компаній звернути свої погляди до альтернативних джерел енергії. Не виключено, що деякі з них обійдуть свого натхненника і незабаром просунуться вперед. Дослідники з Кембриджського університетустверджують, що близько 60% будинків в США не зможуть встановити на дахах сонячну черепицю Tesla, так як покрівельні конструкції не розраховані на таку вагу.

Традиційні сонячні модулі виготовляють з кремнію, але сьогодні вчені на повну експериментують і з перовскітом – рідкісним мінералом з кристалічною структурою. Перовскітні фотоелементи ефективно поглинають світло і при змішуванні з рідиною перетворюються на покриття, яке можна наносити на поверхню у формі спрею.

Як повідомляє журнал Joule, інженери з Кембріджа розробляють м'яке покриття з використанням перовскітів схоже на брезент. За словами фізика Сема Стренкса, основна проблема такого брезенту в його недовговічності. Інноваційні модулі тестували протягом кілька місяців і за цей час вони показали «багатообіцяючі результати». Вчені продовжать експериментувати з фотоелементами. Вони хочуть перевірити реальний термін служби і показники стабільності перовскітних модулів — в тому числі, і в різних погодних умовах.

Крім усього іншого, учасники проекту орієнтуються на те, що б зробити своє сонячне покриття дешевше черепиці Tesla. Очікується, що вже за два роки продукт з'явиться на ринку.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик з чоловіком влаштували власні "Танці з зірками": "Шансів не залишається"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua" в Британії розроблять новий електромобіль