Нещодавно запущений "Роскосмосом" ангольський супутник раптово перестав виходити на зв'язок. Відомо, що запуск супутника зв'язку "Ангосат" стався 26 грудня 2017 року з космодрому Байконур. Перший етап зв'язку із супутником відбувся успішно. Сигнал почала надходити відразу ж після відділення розгінного блоку "Фрегат". Однак незабаром перестала надходити телеметрична інформація і сигнал обірвався. Незважаючи на численні інформаційні запити російських ЗМІ, "Роскосмос" відмовляється коментувати дану ситуацію.

Обрив зв'язку підтвердило і джерело в ракетно-космічній галузі. "Поки зв'язку із супутником "Ангосат" немає, розбираємося з ситуацією". За даними іншого джерела, зв'язок з супутником була втрачений на етапі розкриття сонячних батарей. "Після поділу з розгінним блоком "Фрегат" у 06:54 мск все було штатно, включилася власна система орієнтації супутника, надходила телеметрія в повному обсязі. Потім почалося розкриття сонячних батарей, на цьому етапі була втрачена телеметрія".


Прес-служба "Роскосмосу" ситуацію не коментує. Ця ситуація "в деякому сенсі поширена", зазначає джерело в ракетно-космічній галузі. За його словами, зв'язок з супутниками "періодично пропадає", а потім встановлюється. "Він [супутник] вийшов на зв'язок, все було з ним нормально, батарейки розкрилися, телеметрію передав. А потім зник. Зараз працюють фахівці, щоб встановити зв'язок". Глава прес-служби РКК "Енергія" на момент написання тексту на дзвінки журналістів не відповів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зброю із "Зоряних війн" та оборонні відомства США

Популярні новини зараз

Хвору Лілію Ребрик посадили під замок: "Весну зіпсовано..."

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Показати ще