Критично налаштовані економісти давно говорять про феномен "наздоганяючої модернізації". Його суть полягає в тому, що менш розвинені країни, бажаючи покроково повторити шлях більш розвинутих, приречені на постійне відставання. Справа в тому, що кожен новий технологічний рівень дозволяє розвиненим країнам рухатися вперед ще швидше. Виходом з такої ситуації може бути орієнтація на впровадження спочатку передових, а потім вже базових технологій. Як повідомляє журнал Wired, саме такий сценарій був запропонований керівництву Бангладеш і Гаїті.

Зокрема, уряд Бангладеш щороку витрачає $9 млрд на держзакупівлі. Це непрозорий і дуже корумпований вид діяльності. Вчені пропонують владі замінити його на електронні онлайн-закупівлі. У пілотному проекті конкуренція зросла до небувалих висот, а ціни впали на 10%. За дослідницьким прогнозами, онлайн-держзакупівлі знизять рівень корупції на 12% і допоможуть щорічно економити $670 млн — це розмір бюджету міністерства транспорту Бангладеш.

Гаїті вже тривалий період часу страждає від соціальних та природних катаклізмів. Доступ до інтернету має всього 4% жителів. Підводний оптоволоконний кабель зміг би в півтора рази збільшити кількість користувачів, система цифрових митниць дозволила б перемогти контрабанду та оптимізувати потоки товарів через величезне узбережжя, і навіть один комп'ютер на село дозволив би прискорити процеси реєстрації та вирішення майнових та інших спорів. Рекомендації такого характеру були розроблені Copenhagen Consensus Center, міжнародною некомерційною організацією BRAC і датським економістом Бьорном Ломборгом.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про першого чесного президента