Мегаполіси справедливо асоціюються в нашій культурі з економічною могутністю, концентрацією ресурсів і процвітанням. Виробництво, торгівля і послуги в своїй сукупності надають певну глибину економічній структурі таких міст. Проте, передає Phys.org, цифрові технології можуть незабаром обрушити цей порядок.

Всі мегаполіси створені так, щоб максимально збільшувати продуктивність свого населення. Сучасні великі міста тримаються на ефекті масштабу — коли збільшення обсягу випуску продукції приносить переваги в витратах, і на економії та перевагах розміщення робочої сили і компаній в розташованих поблизу кластерах. Однак, технологічний прогрес зламає цю стару бізнес-модель, погрожуючи майбутньому мегаполісів.

3D-друк дозволяє зробити будь-який предмет в єдиному екземплярі, чим завдає удару по традиційним великим виробництвам і складах. Від цього виграють споживачі і замовники, але програють великі міські масиви, прив'язані до виробництва.

Інтернет-торгівля вбиває супермаркети вже сьогодні. Тільки у одному Китаї за найближчу п'ятирічку закриється третина з існуючих 4000 торгових центрів. Крім того цифрові технології створять підґрунтя для конкуренції між фірмами і фрилэнсерами. В результаті офіси спорожніють.

Популярні новини зараз

Оля Полякова приліпила собі три пари вій замість кокошника: крутіше за кавун на голові

Яких сум чекати в платіжках: Шмигаль назвав граничний "максимум" ціни на тепло і гарячу воду   

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про заміну вантажного транспорту в великих містах на електричний