Для лікування шизофренії медики "оживили" галюцинації

поділитись
Віртуальні друзі виявилися краще уявних

Вченим вдалося знайти ще один засіб для боротьби з шизофренією. Не менше половини людей, які страждають від цієї недуги, стикаються зі звуковими галюцинаціями. Найчастіше люди чують якісь голоси. Такі галюцинації далеко не безпечні, так як у більшості випадків вони або "критикують" і "принижують" людину, або "радять" йому здійснити вчинки небезпечні для пацієнта і оточуючих. На допомогу терапевтам прийшла стара приказка політиків "Якщо ти не можеш зупинити щось, - очоль це!". Для боротьби з голосами в голові, медики вирішили їх візуалізувати, а потім розмовляти з пацієнтами від імені віртуальних аватарів. Як повідомляє сайт "Ймовірно", після кількох місяців такого спілкування, частина пацієнтів назавжди перестала чути "голоси в голові".

Хворих розділили на дві групи: 75 осіб проходили терапію за допомогою віртуального аватара, 75 увійшли в контрольну групу. Друга група проходила консультації з психіатром без використання віртуальних моделей. В період дослідження всі пацієнти продовжували приймати ліки. Дослідники допомогли пацієнтам змоделювати в спеціальній програмі візуальний вигляд "голоса", який ті чули найчастіше (в середньому у кожного хворого налічувалося 3-4 "співрозмовника"). Пацієнти розмовляли з віртуальним втіленням галюцинацій щотижня протягом півтора місяців.

В сусідній кімнаті з хворим знаходився лікар, який спостерігав за пацієнтом з допомогою відеотрансляції. З допомогою штучного зміни голосу лікар вів діалог з пацієнтом від особи аватара, використовуючи фрази, характерні для галюцинацій конкретного хворого. За словами авторів роботи, терапія з участю аватара допомогла значно знизити частоту галюцинацій і рівень стресу, який вони викликали у хворих. Через 12 тижнів у семи з 75 пацієнтів, які проходили терапію, слухові галюцинації припинилися повністю. У контрольній групі від "голосів" за цей час вийшли двоє. Дослідники вважають, що методика віртуальних аватарів може стати корисним доповненням до медикаментозного лікування шизофренії.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розумні таблетки

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
шизофренія, аватар, галюцинація
Супутник забезпечить авіапасажирам доступ до інтернету через Wi-Fi
0
0
18:21 22.07.2018
На збої скаржилися користувачі з Європи, США, РФ і Близького Сходу
0
0
13:47 22.07.2018
Технологія намагається зробити так, щоб зображення на екрані виглядало так, як виглядав би аркуш білого паперу
0
0
12:48 22.07.2018
Ось половина літа вже пройшла, а ігровий липень ніби натякає, що пора б вийти на вулицю або з'їздити на море
0
0
10:51 22.07.2018