Напевно кожен хоча б раз та й проходив який-небудь онлайн-тест, гортаючи стрічку Facebook. В більшості випадків такі забавки виглядають досить безневинно і на декілька хвилин підіймають вам настрій. Однак, насправді подібні тести можуть нести суттєву загрозу вашій кібербезпеці. Справа в тому, що більшість подібних програм не є продукцією Facebook і мають власні правила обробки особистих даних. Неуважне ознайомлення з політикою конфіденційності в кращому випадку зробить вас об’єктом спам-атаки. Як повідомляє сайт ain.ua, навіть якщо користувачі уважно перечитують усі умови – у цих запитах не завжди правдиво описано з приводу того, і яка саме інформація потрібна.

Як розповів розробник тесту "Який ти Гусь" Макс Фрай, що вони збирають досить невинні дані – доступ тільки до аватару користувача (який потім додається в картинку на результаті), його імені та адреси. Однак, шахраї можуть використовувати ці тести як вірус, бо користувачі не звертають увагу, за яким лінком переходять і на що погоджується. "Будь-яка авторизація через Facebook передає третім особам ваші дані. Ще гірше, що ви не завжди контролюєте, який саме лінк публікуєте з результатами тесту – він може містити щось компрометуюче або навіть вести на сторінки з шкідливим кодом".

"Як результат – cпам на ваш мейл і телефон, ви стаєте лідом в реферальних програмах інтернет-магазинів. Є схеми, зав’язані на показі вам реклами там, де її не повинно бути, заміни однієї реклами іншою, показі забороненої реклами тощо", – розповіла SMM Head агентства Engine Digital Олена Сергієнко. До речі, сама адміністрація Facebook знімає з себе будь-яку відповідальність за наслідки такого доступу. У розділі Data Policy повідомляють користувачам, що інформація, зібрана таким чином третіми особами, потрапляє вже під їх власні правила використання сервісу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як відгородитися від нецікавих новин у стрічці

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще