За останній рік кількість кібератак на простих користувачів збільшилася, а шахраї стали ще винахідливішіми. Одним із засобів, якими вони почали користуватися, стало ослаблення ступеня захисту смартфона. Це досягається досить просто: шкідлива програма здійснює "відкат" ПЗ до більш старої версії. В старих версіях ПЗ не враховуються актуальні ризики. В результаті це послаблює захист пристрою і він стає здобиччю зловмисників. Корпорація Google вирішила переломити ситуацію і звернулася до виробників переносних пристроїв з проханням оснастити свою продукцію функцією Android Oreo, що не дозволяє зловмисникам відкотити ОС до більш ранньої вразливої версії.

Функція Rollback protection (захист від відкату) покликана запобігти ситуацію, при якій на втрачений або викрадений пристрій зловмисники встановлюють стару версію прошивки ОС Android з відомими уразливими місцями. Незважаючи на те, що дана функція присутня в Android Oreo, вона доступна не кожному Android-пристрою, на якому встановлена дана версія ОС. За словами представників Google, функція працює тільки разом з Project Treble – новою архітектурою ОС, покликаною допомогти виробникам швидше постачати нові версії прошивки кінцевим користувачам.

У той же час Project Treble підтримується тільки на нових пристроях, що поставляються з останньою версією ОС Android. "Захист від відкату призначений для запобігання завантаження пристрою, якщо на нього встановлена стара версія ОС, яка може бути вразлива до експлоітів. Для цього пристрою зберігають версію ОС з використанням спеціального обладнання. Ми рекомендуємо всім виробникам додати цю функцію в свої пристрої", - випливає з заяви Google.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найгірші паролі 2017 року

Популярні новини зараз

З кранів городян тече жовта вода, в Київводоканалі пояснили причину

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

"Холостяк" Михайло Заливако зізнався, що підписав з Ганною Богдан контракт: "У мене просто хе*ові умови"

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще