Гімалаї не тільки найвища гірська система нашої планети. Гімалаї входять також до території однієї з найдавніших цивілізацій світу. Ряд дослідників намагаються приписати цим горам містичні властивості, інші стверджують, що Гімалаї стали першим майданчиком для висадки інопланетян. Проте недавня знахідка археологічної експедиції має цілком земне, хоч і до кінця незрозуміле походження. Як повідомляють російські ЗМІ, в Малих Гімалаях було виявлено ціле кам'яне військо. Всього учені знайшли близько 200 скульптур воїнів.

Про знахідку повідомили в Інституті археології і етнографії Сибірського відділення РАН. Стародавнє кам'яне військо вдалося виявити російсько-індійської експедиції на кордоні Пакистану та Індії. Влітку поточного року вчені працювали в горах Бенкет-Панджал (Малі Гімалаї). Прямо на поверхні землі на висоті двох тисяч метрів розташувалися кам'яні воїни. Крім них, у тому ж місці знаходилися кам'яні постаменти, плити з різними зображеннями, басейни, облицьовані кам'яними плитами. Всі скульптури виконані дуже ретельно і з точністю до найдрібніших деталей, тільки обличчя воїнів позбавлені будь-якої індивідуальності, а виписані по одному збірному образу.

Керівник експедиції Наталія Полосьмак розповіла, що, швидше за все, давнє муроване військо – пам'ятник загиблим воїнам, але щось стверджувати поки що рано. Вченим лише належить вивчити дивовижну знахідку. За попередніми даними, скульптури відносяться до 6 або 7 століття нашої ери.

Популярні новини зараз

Вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

На 22-му році життя загинула зірка "Гри престолів", цілий рік бився з хворобою

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про доісторичного монстра у берегів Португалії