Процес створення нового знання завжди було колективним. І в сенсі безпосередній колективної роботи і в сенсі фундаменту знань попередніх поколінь. Сьогодні вчені-одинаки зустрічаються вкрай рідко. Наука остаточно стала командною грою. Тим не менш, вільний ринок, хоч і стимулює наукову конкуренцію, але все-таки змушує багато корпорацій приховувати свої розробки. Це трохи заважає більш швидкому поширенню знань і технологій. Але схоже, ситуація починає змінюватися. Як повідомляє Venture Beat, цифрові гіганти об'єднують зусилля заради спільного прогресу.

Microsoft і Amazon Web Services оголосили про спільний проект Gluon, бібліотеку програмних розробок для машинного навчання. Opensource-проект Gluon забезпечить достатній інтерфейс для створення моделей машинного навчання за допомогою попередньо зібраних і оптимізованих компонентів, будівельних блоків, які можна буде використовувати разом з платформами Amazon і Microsoft.

За задумом, він повинен полегшити процес розробки моделей для новачків і прискорити створення комплексних систем для досвідчених фахівців, говориться в блозі Метта Вуда, директора з ШІ AWS. Зараз Gluon сумісний з Apache MXNet, платформою глибокого навчання з відкритим вихідним кодом, а Microsoft займається її сумісністю зі своїм інструментом Cognitive Toolkit.

Машинне навчання є галуззю, що вимагає високої професійної підготовки. Зайве говорити, що коштує така підготовка чималих коштів. Бібліотека програмних розробок позбавить компанії від необхідності самостійно проходити весь шлях створення програми і можливо забезпечить синергетичний ефект.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розумні дзеркала