У кожного бувала ситуація, коли хотілося зупинити стрілку годинника і відкрутити час назад. Зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що це неможливо. Час незворотньо рухається вперед і тільки вперед. Тим не менш, фізики Федерального університету АВС (Бразилія), змогли повернути час назад. Як повідомляє сайт Технот, експериментаторам вдалося нагріти гарячий предмет за допомогою більш холодного. В якості матеріалу для цього досвіду був використаний хлороформ проведений в ацетоні.

Вчені заздалегідь заплутали ядра атомів вуглецю і водню, а потім впливаючи на них ядерно-магнітним резонансом, створили умови, за яких час буквально рухалася назад. При цьому ефект фіксувався на макро-, а не тільки на мікрорівні. У звичайних умовах тепло йде від більш нагрітого до менш нагрітого тіла. Це пояснюється другим законом термодинаміки, згідно з яким ентропія в замкнутих системах наростає, але насправді це поки не вирішена загадка, а другий закон – лише "зовнішній" її прояв. Тому капучіно важко розділити на чорну каву і молоко, а гаряча чашка гріє холодні руки.

Відзначимо також, що спочатку (до Великого вибуху) Всесвіт на початку був розпеченим, а енергія в ньому була розподілена рівномірно. З часом ентропія зростала, що й визначило напрям стріли часу. Сам термін "стріла часу" був придуманий фізиком Артуром Еддінгтон. Як зазначають вчені, цей ефект дає розуміння феномену часу, його зв'язку з ентропією і квантової заплутаністю. При цьому цікаво, що канадський фізик-теоретик Бен Тіппет довів принципову можливість створення машини часу, хоча б на рівні математичної моделі. Його модель заснована на ідеї, що четвертим виміром всесвіту є час. Це дозволяє припустити наявність просторово-тимчасового континууму, в якому різні напрямки простору і часу з'єднані тканиною Всесвіту.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про воскресіння Боба Марлі

Популярні новини зараз

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Показати ще