Нейромережа навчилася визначати справжність картини

поділитись
Ця технологія допоможе визначити справжність картини при покупці

Фахівці Ратгерського університету та голландського Ательє реставрації та дослідження створили штучний інтелект, розклавши майже 300 шедеврів Пікассо, Матісса, Модільяні та інших художників на 80 000 окремих мазків пензля, а потім рекурентна нейронна мережа навчилася з ним ідентифікувати автора.

 

 

Новий алгоритм здатний помітити підробку, дивлячись на характер мазка, і на те, яке зусилля художник докладав до пензля, на форму лінії в мазку. Точність новинки в визначенні достовірності близько 80%. Потім вчені попросили художників написати картини в стилі майстрів минулого, щоб перевірити здатність ШІ розпізнавати підробки. Комп'ютер впорався із завданням у всіх випадках, не вдаючись до спектроскопічного або радіологічному аналізу, просто дивлячись на мазки.

 

 

Поки ця технологія дозволяє встановити справжність живописних картин з явними штрихами або мазками, і вчені збираються підтвердити результати на полотнах імпресіоністів та інших художників XIX століття.

 

 

Крім того, цей метод дав можливість дослідникам краще зрозуміти, що відбувається у "чорному ящику" рекурентної нейронної мережі. За словами Еріка Постми з Університету Тілбурга в Нідерландах, ШІ може широко застосовуватися в мистецтві, проте історики бояться застосовувати подібні технології, не знаючи про принцип їх роботи.

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи про клонування.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Федеральну торгову комісію просять провести розслідування щодо компанії Tesla, яка ніби "вводить в оману споживачів"
0
0
20:06 27.05.2018
Керівництво компанії Lenovo продовжує підігрівати інтерес громадськості до своєї новинки
0
0
18:54 27.05.2018
Вона давно знала, що у покупців виникнуть складності
0
0
00:46 27.05.2018
Сьогодні ви дізнаєтеся про новинки ігрової індустрії, які прикрасять домашній вечір і міські поїздки.
0
0
19:45 26.05.2018