Тривимірний портрет святителя Миколая, який вже деякі назвали найбільш реалістичним і точним, створила група учених з лабораторії лицьовій анатомії при Ліверпульському університеті імені Джона Мура (Великобританія). Завдяки антропометричним і історичними даними, застосували спеціальну технологію реставрації лицьових кісток і тканин і тривимірну інтерактивну технологію.

За словами професора Керолайн Уілкінсон, при реконструкції були задіяні "всі скелетні останки й історичні свідчення, отримані з наявних на сьогодні джерел".

При цьому, вчені використовували найсучасніші досягнення в області лицьовій анатомії, детальні дані турецьких вчених з тканин і CGI-технології (комп'ютерної генерації зображень).

Повідомляється, що, зокрема, дослідники відтворили зламаний ніс святого Миколая, який, за словами Кароліни Уілкінсон, зберіг після загоєння характерну легку асиметричність і надавав обличчю суворості

Раніше вчені заявили, що вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем акули на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів - так з'являється уникнення, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.

Раніше портал "Знай.иа" повідомив, що танки перетворять в термінаторів.