Як відомо, тиждень тому відбувся історичний запуск ракети-носія Falcon Heavy від SpaceX. Два прискорювачі вдалося повернути і посадити штатно, а третій — центральний, впав в океан через відмову двох двигунів з трьох. Як заявив Ілон Маск, у системи не вистачило пального для посадки.

І тому компанія вже побудувала спеціальне судно для лову таких бустерів. Корабель має "павукові лапи" з натягнутою сіткою, яка і буде ловити обтічники корисного навантаження при їх спуску на парашутах.

Як зазначається, ціна обтічників становить 5 млн доларів, так що повернення і повторне використання дозволити ще зменшити вартість запусків ракет Falcon. До речі, схоже, судно почали будувати ще заздалегідь — приблизно з тих пір, коли з'явилася інформація про упав, але не разрушившемся прискорювачі від Falcon 9.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Показати ще

Крім цього, компанія зараз будує нову морську автономну посадочну платформу. Продовжуючи традицію, вона також отримає назву одного з космічних кораблів з романів Яна Бенкса. Вона буде називатися A Shortfall of Gravitas ("Брак авторитету"). Перші дві носять назви Of Course I Still Love You ("Звичайно, я все ще люблю тебе") і Just Read The Instructions ("Просто прочитай інструкції").

Крім цього, компанія має намір запустити Falcon Heavy мінімум двічі в цьому році. Як очікується, це будуть замовлення від Міністерства оборони США і від Об'єднаних Арабських Еміратів. Однак подробиць поки немає.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Маск подарує інтернет всій планеті.